Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФАЗО- ТА СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ, ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТОНАЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ NiAl ТА ЕВТЕКТИКИ (NiAl+Re)

ОСОБЛИВОСТІ ФАЗО- ТА СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ, ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТОНАЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ NiAl ТА ЕВТЕКТИКИ (NiAl+Re)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФАЗО- ТА СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ, ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТОНАЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ NiAl ТА ЕВТЕКТИКИ (NiAl+Re)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
БАРАБАШ МАКСИМ ЮРІЙОВИЧ
УДК 541.123;669.058
ОСОБЛИВОСТІ ФАЗО- ТА СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ, ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТОНАЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ NiAl ТА ЕВТЕКТИКИ (NiAl+Re)
Спеціальність 05.02.01-матеріалознавство
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Національної академії наук України
Науковий керівник
доктор технічних наук
Олікер Валерій Юхимович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач
відділом матеріалознавства і інженерії високостійких поверхневих шарів.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор
Ляшенко Борис Артемович
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України,
завідувач лабораторією зміцнення поверхні елементів конструкцій
доктор технічних наук, с.н.с.,
Бякова Олександра Вікторівна,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ кафедри високотемпературних матеріалів і порошкової металургії, матеріалознавства та термічної обробки
Захист відбудеться “10” квітня 2006 р. о14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.207.03 при Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 2 березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.207.03
доктор технічних наук Р.В. Мінакова.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В останні роки значного прогресу досягнуто в області енергетичного машинобудування (промислових паросилових установках, нафтохімічному обладнанні, газових турбінах літаків та інших об’єктах, що працюють при підвищених температурах). Прогрес в цій галузі багато в чому визначається створенням нових конструкційних матеріалів та покриттів, застосування яких дозволяє поліпшувати найважливіші експлуатаційні параметри обладнання. Відомо, що сучасні жароміцні сплави працюють в умовах високих температур, напруг та агресивного середовища. Тому для забезпечення сталості механічних властивостей на протязі тривалого часу експлуатації, ці матеріали повинні характеризуватися високою стабільністю структури та фазового складу. Підвищення температури експлуатації жароміцних сплавів в умовах високотемпературної хімічної корозії робить неможливим застосування сучасних жароміцних сплавів без спеціальних заходів поверхневого захисту. Тому забезпечення стійкості проти впливу окисного середовища та високих температур є актуальною проблемою.
Інтерметалідні сплави та покриття на основі NiAl з молібденом, гафнієм, танталом, ренієм, платиною, залізом відносяться до найбільш досліджуваних систем.
Практичний інтерес до таких сплавів та покриттів обумовлений тим, що вони характеризуються високою температурою плавлення та модулем пружності, високою теплопровідністю, низькою густиною та надзвичайною стійкістю в окисному середовищі. Однак недоліком, що обмежує широке застосування інтерметаліду на основі NiAl в якості конструкційного матеріалу, стримується відсутністю пластичності при кімнатній температурі та низькою тріщиностійкістю.
З аналізу літератури можна зробити висновок, що ідеологію введення ренію до цих сплавів з точки зору як його кількості, так і його впливу на структуроутворення недостатньо обґрунтовано. Крім того, потребують перевірки деякі свідоцтва щодо здатності ренію підвищувати жаростійкість сплавів. Проте відомо, що одним з ефективних шляхів конструювання матеріалів із заданими властивостями є створення дво- та більш багатофазних структур.
У зв’язку з цим, представляє інтерес здійснити пошук евтектичної рівноваги в потрійній системі Ni-Al-Re, вибрати хімічний склад евтектичних сплавів, дослідити структуру цих сплавів та їх фізико-механічних властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФАЗО- ТА СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ, ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТОНАЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ NiAl ТА ЕВТЕКТИКИ (NiAl+Re)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок