Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАНИЦІ ПРЕДМЕТНОСТІ У ФЕНОМЕНОЛОГІЇ

ГРАНИЦІ ПРЕДМЕТНОСТІ У ФЕНОМЕНОЛОГІЇ

Назва:
ГРАНИЦІ ПРЕДМЕТНОСТІ У ФЕНОМЕНОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,97 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Нєфєдєв Сергій Миколайович
УДК 130.121
ГРАНИЦІ ПРЕДМЕТНОСТІ У ФЕНОМЕНОЛОГІЇ
09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної філософії Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Шоркін Олексій Давидович, Таврійський національний університет ім.В.І.Вернадського, декан філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент Гусаченко Вадим Володимирович, Харківський національний університет ім. В.М.Каразіна;
кандидат філософських наук, професор Сараєв Олександр Дмитрович, Кримська академія природоохоронного і курортного будівництва, завідувач кафедри філософії і права.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” жовтня 2004 р. у 14 годин на засіданні
спеціалізованої вченої ради К52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: 95038, м.Сімферополь, проспект Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: 95038, м.Сімферополь, проспект Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Кремінський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Інтерес до поняття “предметності” у сучасній філософії має неоднозначне походження. По-перше, він породжений розвитком наукової методології у сфері виділення предмета дослідження, а, по-друге, пов'язаний із проблемою опредмечування суб'єктивного начала в продуктах культури. Обидва ці процеси мають спільну точку дотику у свідомості людини, що привело до формування феноменологічної, інтенціонально-предметної концепції свідомості.
У філософії ХХ століття мають місце дві протилежні тенденції: 1)переміщення інтересу “з cogito на sum як до споконвічної знакової умови всілякої людської активності” (Т.А.Кузьміна), і 2)тенденція “відходу зі свідомості” (М.Мамардашвілі) предметної наочності, що руйнує телеологію предметного мислення. У зв'язку з чим, у філософії продовжує залишатися актуальною проблема способів явленості і форм існування феноменального у свідомості. Оскільки поза “річчю” поняття “предмета” виявляється безглуздим, доцільно переосмислити поняття “речі”, що у феноменології заступає поняття “об'єкта”.
За слушним зауваженням Б.Вальденфельса, “феноменологія у філософському розумінні слова починається лише там, де не лише... інвентаризують об'єктивні “феномени”, а де тематизують саму феноменальність феноменів і її логос”. Феноменологічна пізнавальна установка припускає, що “змістовність і спосіб наближення нерозривно пов'язані між собою”. З чого випливає, що не можна протиставляти “речі” ії феномен як її ж власний корелят, подібно до того, як не можна уявляти інтенціональний предмет у вигляді позбавленого онтологічного змісту чистого значення. Останнє означало б лише тематизацію логічного поза феноменальним. Безперечно, вдалим варіантом спільної тематизації “феноменальності феноменів” і їхнього логосу (феноменального і ейдетичного) є концепція “подвійної символізації” О.Ф.Лосєва. Ним було введене поняття “енергеми” (енергемної ноеми, динамічного ейдоса) як специфічної субстанції актуалізації “речі” у межах “життєвого світу”.
Використання феноменологічного підходу відкриває дві можливості: 1) він може бути знаряддям теоретизації світогляду; 2) він також дозволяє протистояти дегуманізації людського знання, завдяки включенню до горизонту сенсожиттьових цінностей проблем, що розглядались раніше лише як теоретичні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГРАНИЦІ ПРЕДМЕТНОСТІ У ФЕНОМЕНОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок