Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛювання МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛювання МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛювання МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОПЧЕНКО ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 338.242:334.012.64
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛювання МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Варналій Захарій Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Ковальчук Трохим Тихонович,
Інститут законодавства Верховної Ради України,
перший заступник директора
кандидат економічних наук, доцент
Дідківська Любов Іванівна
Київський національний торговельно-економічний університет, докторант кафедри економічної теорії
Провідна установа:
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра політичної економії обліково-економічних факультетів, м. Київ
Захист відбудеться “19” травня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12.
Автореферат розісланий „19” квітня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І. МазурЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення та подальший розвиток малого підприємництва в Україні є необхідною умовою ринкової трансформації економіки, ефективної реструктуризації виробництва та підприємств, розв’язання проблем зайнятості, зростання рівня життя населення. Без розвитку малого підприємництва неможливе формування середнього класу, створення надійного фундаменту демократичного суспільства.
Світовий досвід трансформаційних процесів, глобалізації ринкового господарства, його адаптації до вимог постіндустріального суспільства на початку XXI століття наочно продемонстрував, що практично в усіх розвинених країнах та країнах із перехідною економікою держава бере активну участь у формуванні й розвитку підприємницької діяльності та підтримці найбільш доцільних і ефективних її напрямів, насамперед малого підприємництва. Постійне “культивування” конкурентного середовища, плюралізм і змагальність різних форм власності – запорука економічного зростання, раціонального й ефективного використання обмежених ресурсів, утвердження достатньої критичної маси перетворень. І навпаки: недосконалість державного регулювання малого підприємництва, відсутність системності у використанні регуляторних механізмів у сфері підприємницької діяльності здатні спричинити високий рівень тінізації суспільно-економічних відносин в цій сфері. Все це свідчить про необхідність формування і постійного удосконалення системи державного регулювання та підтримки сектора малого підприємництва.
Ключове значення державної регуляторної політики для забезпечення успішного функціонування сфери малого підприємництва, недостатня розробленість відповідної проблематики у вітчизняній науці, слабка зорієнтованість досліджень на практичні потреби розвитку національного господарства спричинила відсутність ефективних механізмів державного регулювання та підтримки малого підприємництва.
Сучасна теорія підприємництва є результатом економічної думки не одного покоління вчених. Цю проблему досліджували: Р.Кантільон, А.Сміт, Д.Рікардо, Ж-Б.Сей, А.Маршал, М.Вебер, П.Друкер, В.Зомбарт, Й.Шумпетер, Ф.Хайєк та інші видатні дослідники.
Аналіз стану наукової розробки даної проблематики у вітчизняній літературі доводить, що українськими вченими створено підґрунтя для її подальшого плідного вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛювання МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок