Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ РАННІХ ПАЛЕОАНТРОПІВ ДО НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ

АДАПТАЦІЯ РАННІХ ПАЛЕОАНТРОПІВ ДО НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ

Назва:
АДАПТАЦІЯ РАННІХ ПАЛЕОАНТРОПІВ ДО НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
Рижов Сергій Миколайович
УДК 930.9.01.
АДАПТАЦІЯ РАННІХ ПАЛЕОАНТРОПІВ ДО НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ
Спеціальність 07.00.02. - всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса - 1999
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана на кафедрі археології та музеєзнавства Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Гладких Михайло Іванович, завідувач
кафедрою археології та музеєзнавства
Київського університету імені
Тараса Шевченка
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
Мацкевой Леонід Георгієвич, завідувач
відділом Інституту українознавства
НАН України (м.Львів).
- кандидат історичних наук, доцент
Сминтина Олена Валентинівна, кафедра
археології та етнографії України Одеського
державного університету ім.І.І.Мечникова
Провідна організація - Інститут історії України АН України, м.Київ.
Захист відбудеться ''_6_''_жовтня_1999 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.051.08 при Одеському державному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 270057, м.Одеса,вул.Щепкіна, 12, ауд. 9.
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського державного університету ім.І.І.Мечникова.
Автореферат розіслано ''_21_''_серпня_ 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Лозовський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія людства і, зокрема, первісного суспільства невід`ємно пов`язaне з навколишнім середовищем. Особливу роль навколишнє середовище відігравало на ранніх етапах антропосоціогенезу. Саме в ці часи, коли почалося формування соціальної організації первісного суспільства, довкілля мало значний вплив на соціальний, економічний і духовний розвиток людських угрупувань.
Особливого значення проблема взаємовідносин людського суспільства і довкілля набуває в історичній науці в процесі дослідження тих періодів часу, де писемні джерела відсутні, а етнографічні дані не надають об`єктивної картини минулого. Для створення історичних реконструкцій ранніх періодів первісного суспільства залучаються археологічні, геологічні, палеоботанічні, палеозоологічні, палеоантропологічні джерела.
Виходячи з основних положень сучасної еволюційної теорії біологічного розвитку тваринного світу і людини, як біологічної істоти, головне місце в процесі природного добору відіграє адаптація. На сьогодні, можливо простежити два основні види пристосування - біологічне і культурне.
Ще донедавна проблема людської адаптації до навколишнього середовища розглядалася лише з точки зору біологічної або соматичної адаптації. У післявоєнні роки в гуманітарних науках багатьох країн світу з'явилося визначення культури як надсоматичної або культурної адаптації до навколишнього середовища. Таким чином, загальне поняття культури людського суспільства по відношенню до оточуючого середовища визначається як адаптивна відповідь на зміни в природному оточенні.
За останні два-три десятиріччя в колі досліджень щодо етапів становлення первісного суспільства однією з головних постає проблема виділення біологічного типу Homo sapiens з еволюційної гілки гомінід або перехід від палеоантропів до неантропів.
Висвітлення проблеми походження Homo sapiens невідривно пов'язане з дослідженням дуже відомої, так званої, "неандертальської проблеми". Більшість досліджень була сфокусована на хронологічному відрізку часу 70-35 тис. років тому. На основі багаточисельних різноманітних фактичних (археологічних, палеоантропологічних, палеонтологічних, палеоботанічних та ін.) даних саме в цьому часовому проміжку відбувався культурний і біологічний перехід від палеоантропів до неоантропів. Геологічно цей відрізок часу відповідав холодним кліматичним фазам періоду останнього зледеніння на території Європи.
Менше уваги приділялося попередньому, відмінному за кліматичними умовами від останнього зледеніння, періоду останнього потепління плейстоцену - 135-75 тис. років тому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ РАННІХ ПАЛЕОАНТРОПІВ ДО НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок