Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ ПРАЦІВНИКА МІЛІЦІЇ

ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ ПРАЦІВНИКА МІЛІЦІЇ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ ПРАЦІВНИКА МІЛІЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Пащенко Олександр Юхимович
УДК 331.7:351.74
ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ
ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ
ПРАЦІВНИКА МІЛІЦІЇ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бутенко Володимир Григорович,
Херсонський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і психології, професор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ України, кафедри соціальної педагогіки, завідувач;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Тименко Микола Петрович,
Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія трудового виховання і профорієнтаційної роботи, завідувач.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 25 січня 2001 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.58.053.01 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Терно-піль-ського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 25 грудня 2000 року.
Учений секретар
спеціалі-зованої вченої ради |
В.М. Чайка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічний розвиток України передбачає послідовне й ефективне вирішення актуальних проблем виховання особистості, формування у молоді системи світоглядних, моральних, правових та естетичних цінностей. Вибір майбутньої професії є складним і відповідальним процесом у житті кожного випускника середньої загальноосвітньої школи. Він пов’я-заний із визначенням особистісних і соціальних пріоритетів, з оцінкою власних можливостей у набутті досвіду майбутньої професійної діяльності, зі здійсненням цілеспрямованих кроків у напрямку самовдосконалення та самовиховання.
З позиції соціальної значущості проблема вибору випускниками середньої загальноосвітньої школи майбутньої професії працівника міліції набуває особливого змісту. Адже її ефективне розв’язання сприяє реалізації потреби суспільства у спеціалістах у галузі правоохоронної діяльності. Для вирішення завдань, що стоять перед органами внутрішніх справ, необхідними є належний відбір, підготовка та підвищення кваліфікації кадрів. На це орієнтує освітньо-виховну практику Комплексна програма вдосконалення роботи з кадрами та підвищення авторитету міліції на 1999–2005 рр.
Вибираючи професію працівника міліції, випускник школи повинен виявляти свідоме ставлення до майбутньої правоохоронної діяльності, глибоко розуміти особисту відповідальність за рішення і дії, що пов’язані із захистом прав і свобод громадян, попередженням протиправних дій. Професійний вибір передбачає формування світоглядних орієнтацій, морально-правової свідомості, естетичного ідеалу, фізичної досконалості, а також об’єктивну оцінку тих якостей, які учні можуть потенційно розвивати, орієнтуючись на виконання у майбутньому правоохоронних функцій. Професійне самовизначення на основі усвідомленої системи критеріїв і показників дозволяє запобігти можливих помилок у процесі прийняття профорієнтаційних рішень, спрямувати емоційні, інтелектуальні, творчі зусилля учнів у професійному напрямку, який є найбільш характерним для їх індивідуальних можливостей.
Актуальність проблеми підготовки учнівської молоді до вибору майбутньої професії працівника міліції пов’язана з необхідністю подальшого розвитку теорії та практики виховання особистості, формування її ціннісного ставлення до життя і праці, забезпечення процесу професійного самовизначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ ПРАЦІВНИКА МІЛІЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок