Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ АУТОАГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ АУТОАГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ АУТОАГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ЛАРІНА Тетяна Олексіївна
УДК 316.624 – 053.6
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ
АУТОАГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ
19.00.05 – соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна,
завідувачка лабораторії соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології АПН України

Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
завідувачка кафедри соціальної психології
Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника

кандидат психологічних наук
Кісарчук Зоя Григоріївна,
завідувачка лабораторії наукових основ практичної психології Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України

Провідна установа: | Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра соціальної психології
Захист відбудеться 22 квітня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська 15.
Автореферат розісланий 21 березня 2004 р.

Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук
старший науковий співробітник Жадан І.В.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена тим, що останнім часом масового характеру набувають прояви несуїцидальної аутоагресивної поведінки, коли людина не ставить собі за мету покінчити життя самогубством, але її поведінка спрямована на саморуйнування. Така поведінка досить поширена серед сучасної молоді, це --– алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління, невиправданий ризик та ін.
В Україні за останнє десятиріччя спостерігається зростання аутоагресивної активності в різних її проявах, зокрема у такому життєво небезпечному як суїцидальна поведінка. Саме тому аутоагресія в сучасній науці та практиці розглядається як гостра медико-соціальна та соціально-психологічна проблема, що постійно перебуває у полі зору фахівців різних галузей: соціологів, юристів, медиків, психіатрів, психологів, педагогів. Проблема аутоагресії розглядається переважно в рамках клініко-психологічних досліджень (А.Г.Амбрумова, О.Е.Калашнікова, С.В.Жабокрицький, О.М.Моховиков, В.О.Тіхоненко, О.В.Вроно, Л.Я.Жезлова та ін.). Аутоагресивною поведінкою вважається багатокомпонентна реакція індивіда на дію оточення. Дослідники зосереджують увагу здебільшого на вивченні мотиваційної основи такої поведінки. Існують підходи, за якими аутоагресія розглядається як природжена інстинктивна риса індивіда (З.Фрейд, К.Лоренц, А.Адлер, Е.Фромм) чи специфічна форма інстинкту самозбереження (В.І.Полтавець, В.С.Первий). Представники ж соціологічної теорії стверджують, що причиною аутоагресивних думок і дій є ізольованість людини від соціального середовища (Р.Мартенс, A.Bandura, A.Buss).
В умовах трансформації українського суспільства молода людина з характерними для неї емоційною нестійкістю, імпульсивністю дедалі частіше потрапляє у кризові ситуації, що супроводжуються депресивними переживаннями. Перешкоди, які стають на заваді досягненню життєвих цілей, реалізації мрій і видаються непереборними, змушують юнака боротися, шукати вихід, переосмислювати сенс буття. Саме в юнацькому віці загострюється проблема пошуку сенсу життя, зростає невпевненість у собі, виникають інтимні, особистісні та міжособистісні негаразди, які часто вирішуються шляхом зведення рахунків з життям.
У період становлення моральних цінностей та норм поведінки юнак опиняється в умовах, коли задоволення потреби в самовизначенні супроводжується підвищеною емоційною чутливістю. Через це аутоагресивна поведінка частіше спрямована на знищення себе як індивіда внаслідок зруйнованих соціальних зв'язків з оточенням, а отже, перетворюється на специфічний негативний засіб самоствердження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ АУТОАГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок