Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ В БАНКАХ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ В БАНКАХ УКРАЇНИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ В БАНКАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
"КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА"
УВАРОВ Костянтин Володимирович
УДК 336.71.131.7 (477)
УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ В БАНКАХ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі банківської справи ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Шамова Ірина Вікторівна,
ДВНЗ "Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана",
доцент кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України,
Барановський Олександр Іванович,
Інститут економіки та прогнозування НАН України,
завідувач відділом досліджень розвитку та
регулювання фінансових ринків
кандидат економічних наук,
Лупін Олексій Борисович
Національний банк України,
заступник начальника управління валютних операцій
Захист відбудеться “ _23_ ” листопада 2007 року о 14-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 при ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: 03113, м.Київ, вул.Дегтярівська, 49-г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “ _23_ ” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.ПОДДЄРЬОГІН
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах трансформації економіки України, формування та розвитку банківської системи підвищується роль нових підходів до забезпечення стабільності та надійності функціонування ринкової інфраструктури. Банки відіграють важливу роль в економічних перетвореннях України на сучасному етапі як регулятори грошового обігу, а також інститути, де акумулюються та перерозподіляються грошові ресурси. Вони володіють дієвими важелями впливу на фінансову, виробничу та інші сфери економіки. Діяльність банків впливає на формування й розвиток системи економічних відносин у країні. Тому без стабільного та надійного банківського сектора не може нормально функціонувати економіка будь-якої країни.
Іноваційні процеси на фінансових ринках, а також інтернаціоналізація грошових потоків значною мірою змінили обличчя банківських установ в останні роки. Технологічний прогрес у фінансовій сфері та дерегуляція ринків відкрили нові можливості водночас зробивши конкуренцію між банками більш щільною. Стрімкий розвиток фінансових ринків та інструментів підвищив важливість функції управління ризиками, водночас і ускладнивши її. Банківська діяльність за своєю природою пов'язана з ризиками: в діяльності банку ризик присутній при виконанні усіх операцій. Він відіграє визначальну роль у формуванні фінансових результатів діяльності банків, служить важливою характеристикою якості активів банків, і, зв'язку з цим, має використовуватися при порівняльному аналізі їх фінансового стану, позиції на ринку банківських послуг.
У сукупності ризиків, притаманних банківській діяльності, одне з провідних місць належить валютному ризику. Цей ризик інтегрований і притаманний усім фінансовим операціям банку в іноземній валюті. Як свідчить світова практика, недостатня увага банків до питань управління валютним ризиком може призвести до значних фінансових втрат. Проте на сьогоднішній день можна говорити про недостатність комплексних теоретичних досліджень і практичних розробок щодо управління валютним ризиком, тому важливого практичного та теоретичного значення набуло питання оцінки валютного ризику, обрання методів управління ним, а також інструментів щодо його оптимізації.
Проблеми, пов'язані з управлінням валютним ризиком банків, в економічній літературі зарубіжних країн вперше були висвітлені у 1980-х роках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ В БАНКАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок