Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇЇ ОТРИМАННЯ СУХОГО КОНЦЕНТРАТУ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇЇ ОТРИМАННЯ СУХОГО КОНЦЕНТРАТУ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇЇ ОТРИМАННЯ СУХОГО КОНЦЕНТРАТУ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЯМБОРКО ГАННА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК [579.864:637.146].33:66.047
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇЇ ОТРИМАННЯ СУХОГО КОНЦЕНТРАТУ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ
Спеціальність 03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології та вірусології Одеського національного університету
ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Іваниця Володимир Олексійович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою мікробіології та вірусології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Безусов Анатолій Тимофійович,
Одеська державна академія харчових технологій
Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою технології консервування
кандидат хімічних наук, доцент
Юкало Володимир Глібович,
Тернопільський державний технічний університет ім. Івана Пулюя
Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою харчової біотехнології і хімії
Провідна установа: Технологічний інститут молока та м'яса Української академії аграрних наук, відділ біотехнології, м. Київ
Захист відбудеться 14.03. 2002 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 41.088.02 Одеської державної академії харчових технологій (65039, м Одеса, вул. Канатна, 112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії харчових технологій (Україна, 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
Автореферат розісланий 12.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Г. Віннікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підтримка природного мікробіоценозу кишечнику є однією із умов функціонування організму в цілому. З великим успіхом для даних цілей можуть бути використані кисломолочні продукти, які містять молочнокислі бактерії, що пригнічують ріст гнильної та патогенної мікробіоти, і живильні компоненти в легко засвоюваній формі. Якість цих продуктів значною мірою залежить від якості застосовуваних заквасок.
В даний час мікробіологічна служба, що діє на заводах, не завжди може забезпечити стабільність заквасок. Це відбувається тому, що закваска в процесі пересівів втрачає свої якості з ряду причин: наявність бактеріофага, забруднення сторонньою мікробіотою, випадання того чи іншого штаму зі складу композиції.
В сучасних умовах найбільш широке використання одержують концентровані закваски. Їх застосування виключає необхідність приготування материнської і виробничої заквасок, що суттєво зменшує вірогідність вторинної контамінації та матеріальні витрати на виробництво молочної продукції і збільшує можливості випуску кисломолочних продуктів гарантованої якості. Крім цього, концентрати в малих кількостях можуть замінити великі обсяги лікувально-дієтичних продуктів з одночасним збільшенням їх терапевтичного ефекту.
Таким чином, проблема одержання концентратів молочнокислих бактерій з високим титром клітин, стійких при збереженні в доступних умовах, є важливою ланкою в стабілізації та поліпшенні якості кисломолочних продуктів, у підвищенні їхнього лікувально-дієтичного призначення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках науково-дослідних робіт кафедри мікробіології та вірусології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (проект № 140 “Вивчення взаємовідносин мікроорганізмів з полютантами і їх адгезивної мінливості в природних і штучних умовах”, № держреєстрації 0100V001493 та проект “Вивчення таксономічного складу представників мікробних ценозів людини”, № реєстрації ОНУ 189).
Мета і задачі досліджень. Метою дисертаційної роботи був пошук перспективного штаму серед лактобактерій, поширених у некомерційних ферментованих продуктах, виготовлених в Одеській області, та створення на його основі технології сухого бактеріального концентрату для застосування у виробництві кисломолочного продукту лікувально-профілактичної дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇЇ ОТРИМАННЯ СУХОГО КОНЦЕНТРАТУ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок