Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВЕРДОТІЛЬНІ ДАВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ ТА ЇХ ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ

ТВЕРДОТІЛЬНІ ДАВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ ТА ЇХ ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ

Назва:
ТВЕРДОТІЛЬНІ ДАВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ ТА ЇХ ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ІЛАРІОНОВ
ОЛЕГ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 621.793.184: 536.51
ТВЕРДОТІЛЬНІ ДАВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ
ТА ЇХ ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
05.27.01 – Твердотільна електроніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Чернівці – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | - доктор технічних наук, професор
Політанський Леонід Францович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
 
Офіційні опоненти | - доктор фізико-математичних наук, професор
Махній Віктор Петрович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
-
кандидат технічних наук, доцент
Стахіра Павло Йосипович, Національний університет "Львівська політехніка".
Провідна установа | Ужгородський національний університет, фізичний факультет, Міністерства освіти і науки України, м. Ужгород
Захист відбудеться 26 червня 2001 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.06 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, Чернівці-12, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано “25” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Курганецький М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Контроль і регулювання температури з використанням термодавачів має першорядне значення для успішного проведення багатьох технологічних процесів, у яких температура визначає якість виробів. Вимірювання температури має велике значення для зменшення втрат теплової енергії, що особливо актуально у зв’язку з сучасним енергетичним станом у виробництві.
У деяких випадках необхідно виміряти температуру в невеликій зоні, навіть в окремій точці, в інших – визначити температурне поле по площі або об’єму. Часто має місце задача вимірювання температури, що змінюється з плином часу, тобто задача динаміки теплових процесів. При визначенні теплових потоків, зокрема втрат тепла з нагрітих поверхонь, необхідне вимірювання різниць температур у кількох точках в просторі і у часі. Вимірюючи температуру, можна визначити: інтенсивність потоків енергії та речовин, вологість і концентрацію газів, склад рідин і дисперсних речовин, наявності в них домішок і т.ін. Важливу роль при цьому відіграють термодавачі з додатковим нагрівом або охолодженням, які можуть бути багатофункціональними, тобто давач однієї фізичної природи може одночасно вимірювати інші фізичні величини.
В останні роки значно виросли вимоги до приладів контролю і регулювання профілю температурних полів і полів інших фізичних величин, що впливають на процеси передачі та поглинання тепла. Тому більш жорсткими стали вимоги до точності вимірювання малих градієнтів температурних полів, а також малих змін теплоємності, теплопровідності та інших теплофізичних параметрів, що характеризують технологічні середовища та якість промислових виробів.
У технологічних лініях вартість давачів, як первинних перетворювачів інформації, складає 40% вартості всього виробничого обладнання, при цьому більш ніж 30% усіх видів вимірювальних перетворювачів складають температурні давачі, з якими так чи інакше пов’язано біля 60% контрольованих параметрів [1].
Проблема підвищення чутливості та точності термодавачів пов’язана з сертифікацією товарної продукції, яка вимагає якісної та кількісної оцінки їх теплофізичних властивостей. Проте незворотні процеси у термодавачах, які пов’язані з їх старінням і зносом чутливого елемента, приводять до істотних змін їх градуювальних характеристик і, як наслідок, до великих похибок, що прогресують з плином часу.
Тому розробка нових твердотільних високостабільних термодавачів і побудова приладів на їх основі є актуальним науково-технічним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТВЕРДОТІЛЬНІ ДАВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ ТА ЇХ ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок