Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пенсійне забезпечення в системі соціального захисту населення

Пенсійне забезпечення в системі соціального захисту населення

Назва:
Пенсійне забезпечення в системі соціального захисту населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Соломка Ольга Миколаївна
УДК 369.54:338.24.021.8
Пенсійне забезпечення в системі соціального захисту
населення
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор Тютюнникова Світлана Володимирівна, Харківський національний університет іменіВ.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти - | доктор економічних наук, професор Яковенко Лариса Іванівна, Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри політичної економії;
кандидат економічних наук, доцент Діденко Юлія Юріївна, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фінансів.
Провідна установа - | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться “6“ жовтня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “5” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.М. Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з найбільш складних та соціально гострих проблем трансформаційного процесу є пенсійне забезпечення. Суспільство в тій чи іншій формі повинно задовольняти потреби людей, якщо вони не спроможні забезпечити своє існування. В перехідний період країни стикаються з необхідністю створення такої системи пенсійного забезпечення, яка була б адекватна процесу ускладнення економіки та все більш повній її орієнтації на ринкові принципи функціонування.
Рівень пенсійного забезпечення по суті є показником економічного та соціального стану країни. Зниження ефективності господарювання і системна криза 90-х років, висока інфляція та зменшення чисельності працездатного й працюючого населення у трансформаційному суспільстві обумовили кризовий стан пенсійного забезпечення. Вихід з цієї кризи за допомогою поверхневих, косметичних заходів неможливий. Потрібні довгострокові глибинні перетворення економічного змісту всієї системи пенсійного забезпечення. Пенсійне реформування потребує поступового поетапного переходу від розподільчих до накопичувальних пенсійних програм та методів пенсійного страхування. Такий перехід повинен базуватися на індивідуалізації страхових пенсійних внесків, створенні умов для успішного інвестування пенсійних заощаджень громадян, відносинах довіри та взаємодопомоги між різними поколіннями суспільства.
Стан розробки проблеми. Різні аспекти пенсійного забезпечення розглядаються у працях вітчизняних та зарубіжних науковців. До проблеми соціального захисту та соціальної справедливості зверталось багато дослідників-мислителів: Платон, Т. Мор, Т. Кампанелла, Л. Тонті, Д. Ванкувер, Т. Мальтус, А. Сміт, Д. Рікардо, Ж-Б. Сей, К. Маркс, О. Бісмарк та інші. Питання соціального забезпечення розглядалися у зв'язку з проблемами зайнятості та безробіття у працях таких зарубіжних економістів, як Дж. Кейнс, В. Беверідж, Є. Домар, Д. Гамберг, Дж. Робінсон, Р. Гарод, П. Самуельсон, В. Нордхауз та ін. Еволюцію сучасної економічної думки в галузі теоретичних основ взаємозв'язку розподілу та соціального забезпечення представлено науковою спадщиною С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Пенсійне забезпечення в системі соціального захисту населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок