Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КЛАПАННОГО АПАРАТУ СЕРЦЯ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ

ФОРМУВАННЯ КЛАПАННОГО АПАРАТУ СЕРЦЯ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КЛАПАННОГО АПАРАТУ СЕРЦЯ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я. Горбачевського
Шаторна Віра Федорівна
УДК 611.12:611.013.9] :57.017.22
ФОРМУВАННЯ КЛАПАННОГО АПАРАТУ СЕРЦЯ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ
14.03.01 – нормальна анатомія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор Волков Костянтин Степанович, Тернопільська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри гістології і ембріології.
Доктор медичних наук, професор Васильєв Володимир Анатолійович, Донецький медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нормальної анатомії, м. Харків.
Захист відбудеться 24 жовтня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .601.01 при Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, вул. Руська,12).
Автореферат розісланий 22 вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Останні десятиріччя характеризуються особливою увагою вчених до проблем біології розвитку, оскільки практичні потреби медичної галузі вимагають досконалого розуміння особливостей і закономірностей пренатального морфогенезу. В теперішній час все частіше зустрічаються уроджені вади серця, пов’язані з ушкодженням окремих його структур (Непомнящих Л.М., 1981; Wenink A.G., 1982; Кирьякулов Г.С. 1985; Васильєв В.А, 2002; ). Важливо відмітити, що значно змінилася структура цих пороків, збільшилося число сумісних та тяжких вад (Кулик Я.П. та ін., 1982; Круцяк В.Н. та ін., 1992; Горбачевский С.В., Хамидов А.В., 1999). Вивчення проблеми закладки, формування та гістогенетичних закономірностей становлення серця в цілому, його перегородкових компонентів і клапанного апарату серця сприяє розумінню механізмів нормального формоутворення цього важливого органа. Розширення уявлень про джерела, механізм і терміни розвитку клапанів серця є основою для розуміння теоретичних і прикладних аспектів кардіогенезу і пояснює походження уроджених вад серця (Цукерман Г.И., 1972; Петрова Р.М., 1986; ). Без всебічного опанування медичною та експериментальною ембріологією неможливо вирішити такі важливі завдання практичної охорони здоров’я, як лікування та запобігання уроджених і спадкових вад серця.
У зв’язку з цим великий інтерес дослідників викликало вивчення онтогенетичних закономірностей розвитку тканинної і клітинної організації перегородкового і клапанного апарату серця, філогенетичних особливостей формування ультраструктури папілярно-трабекулярного апарату серця (Anderson R.H, 1974; Дробышева Р.А., 1978; Mandarim-de-Lasedra C.A., 1989). На цей день розробка окремих аспектів зазначених наукових напрямків достатньо представлена в наукових роботах (Али-Заде Б.Г., 1965; Аманов С.А., 1971; Manasek F.J., 1983; Брусиловский А.И., 1987), однак комплексна оцінка джерел, механізму та термінів формування клапанів і їх структури не проведена. Все ще недостатню увагу дослідників привертає застосування ембріологічних методів і методів кількісної морфології, що сприяють формуванню повноцінних уявлень про характер явищ, що спостерігаються.
Виходячи з цього, у даний час є актуальним комплексне дослідження морфологічних, функціональних проявів формування передсердно-шлуночкових перегородок і клапанів та елементів папілярно-трабекулярного апарату, а також відокремлення та розподіл аорти і легеневого стовбуру, формування їх клапанів на різних етапах онтогенезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КЛАПАННОГО АПАРАТУ СЕРЦЯ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок