Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Романістика С. Кличкова в контексті неоміфологічних пошуків літератури “срібного віку”

Загрузка...

Романістика С. Кличкова в контексті неоміфологічних пошуків літератури “срібного віку” / сторінка 9

Назва:
Романістика С. Кличкова в контексті неоміфологічних пошуків літератури “срібного віку”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Проза как поэзия: Пушкин, Достоевский, Чехов, авангард. – СПб.: ИНАпресс, 1998. – 352 с.. У роботі доведено, що стилістична природа романістики С.Кличкова, яка віддзеркалена у прийомах оповіді й орнаменталізації прози, є закономірною і властивою літературі “срібного віку” формою міфологізму.
Підрозділ “Міфологічний аспект жанрової специфіки романістики С.Кличкова: міф і казка, “роман-міф”” присвячений аналізу казкових і міфологічних мотивів у романістиці С.Кличкова. Оскільки порівняльний аналіз жанрової специфіки міфу та казки – тема багатьох наукових праць Є.Мелетинського, теоретичною основою аналізу слугують дослідження цього вченого.
Один із напрямів аналізу – весільні мотиви в романістиці С.Кличкова. Проведений аналіз романістики С.Кличкова доводить наступне: весілля є лише кроком на шляху до пізнання істини, одним елементом обряду ініціації, що характерно для міфу.
Однією з функціональних ознак, яка відрізняє казку та міф, Є.Мелетинський вважає опозицію вірогідність-невірогідність (перша властива міфу, друга – казці). Для романістики С.Кличкова, як показано в роботі, характерна формальна акцентуація невірогідності: оповідач натякає, що розказане може бути неправдою, але врешті наполягає на істинності своїх слів. Отже, дисертант доходить висновку про домінанту міфологічної вірогідності над казковою невірогідністю у романах С.Кличкова.
Пріоритет міфологічних жанрів притаманний прозі “срібного віку”, у якій поширений жанр “роману-міфу”. З.Мінц стверджує: “<…> для більшості символістів <...> показовим є намагання пов’язати художній текст символічного кшталту з міфологічним наративом” Минц З. Г. Поэтика русского символизма. – СПб.: Искусство, 2004. – с. 68.. Доведено, що романи С.Кличкова органічно продовжують тенденцію літературного процесу “романізації” міфологічно орієнтованих текстів, створення трилогій (що пов’язано з концепцією В.Соловйова про тріадність (триетапність) будь-якого розвитку). Свої міфологічні романи письменник також планував об’єднати у тріадну композицію – у дев’ятикнижжя “Живіт і Смерть”, яке мало складатися з трьох трилогій. Крім композиції, з “романами-міфами” твори С.Кличкова поєднують й інші тенденції, зокрема: гетерогенність міфів, полігенетичність, металітературність. Сама наявність міфологемного комплексу є показником типологічних сходжень романів С.Кличкова і “романів-міфів” його сучасників.
Отже, доведено, що романи С.Кличкова можна вважати закономірним уособленням процесу міфологізації літератури “срібного віку”, вони перебувають у типологічній відповідності з іншими “текстами-міфами” сучасної письменнику літератури. Припустимо вживати щодо романів С.Кличкова термін “роман-міф”, який відповідає характерним і важливим особливостям їхньої жанрової природи.
У ході дослідження дисертант дійшов таких висновків.
1. Неоміфологічна інфраструктура романістики С.Кличкова базується на ключових міфологемах, міфологічних мотивах і сюжетах, які є лейтмотивними для всіх романів письменника: антиномія сакрального і профанного, пошук порятунку, апокаліптичні мотиви. С.Кличков використовує різні джерела міфологізації: традиційні міфологічні моделі; міфологеми, акцентовані й переосмислені в літературі та філософії “срібного віку”; міфологічний код старообрядництва і “народної релігії”; язичницький міфологізм.
Дослідження продемонструвало продуктивність підходу, який базується на проблемному, концептуальному аналізі міфологізму письменника і дає можливість здійснити системний розгляд міфологем на матеріалі всієї романістики С.Кличкова. Подібний підхід дозволяє простежити модифікацію міфологічних моделей, продемонструвати їхню динаміку і виявити еволюцію світоглядних і художніх позицій письменника.
Аналіз міфологічної структури сакрального топосу як комплексу міфологем дозволив вивести наступну типологію: 1) природний сакральний топос – лісовий храм, Щасливе озеро, Світле болото; 2) людський сакральний топос – сільська церква, всесвітні святині, “царство синьої лампади”, “храм-млин”; 3) духовний сакральний топос – утопічні казки, Розголуба країна, райський сад, Загребельне царство, Сороче царство.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Романістика С. Кличкова в контексті неоміфологічних пошуків літератури “срібного віку”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок