Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАТОМОВІ ВОДОРОСТІ БЕНТОСУ ЧОРНОГО МОРЯ ТА СУМІЖНИХ ВОДОЙМ (морфологія, систематика, екологія, біогеографія)

ДІАТОМОВІ ВОДОРОСТІ БЕНТОСУ ЧОРНОГО МОРЯ ТА СУМІЖНИХ ВОДОЙМ (морфологія, систематика, екологія, біогеографія)

Назва:
ДІАТОМОВІ ВОДОРОСТІ БЕНТОСУ ЧОРНОГО МОРЯ ТА СУМІЖНИХ ВОДОЙМ (морфологія, систематика, екологія, біогеографія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,14 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного
НАН України
ГУСЛЯКОВ
Микола Омелянович
У Д К 581.26:577.473(26275)
 
ДІАТОМОВІ ВОДОРОСТІ БЕНТОСУ ЧОРНОГО МОРЯ
ТА СУМІЖНИХ ВОДОЙМ
(морфологія, систематика, екологія, біогеографія)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук Генкал Сергій Іванович
Інститут біології внутрішніх вод ім. І.Д. Папаніна РАН, директор;
доктор біологічних наук Царенко Петро Михайлович
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу фікології;
доктор біологічних наук, професор Догадіна Тетяна Василівна
завідувач кафедри ботаніки Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа:
Інститут гідробіології НАН України, відділ гідрології та управління водними екосистемами, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 03.02. 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.211.01 в Інституті ботаніки імені
М. Г. Холодного НАН України за адресою : 01601 МСП, Київ - 1, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України за адресою : 01025, Київ - 25, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий 23.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ільїнська А.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Будучи найважливішим джерелом органічних речовин, діатомові водорості слугують постійною кормовою базою і первинною ланкою в харчових ланцюгах для багатьох мешканців бентосу і планктону (B. Hickel, N. Hickel, 1980). Саме тому з`ясування видового складу діатомових водоростей, особливостей їх біології та екології, походження та еволюції, а також створення нових принципів класифікації і розробка більш чіткої схеми філогенезу окремих таксономічних груп діатомей є актуальними і дуже важливими проблемами фундаментальних біологічних досліджень.
Дуже важливим є й те, що діатомеї чутливо реагують на зміни навколишнього середовища і можуть слугувати надійними тест-об`єктами при здійсненні екологічного моніторингу. Морфологічні аномалії стулок діатомей останнім часом часто використовують як тест на ступінь забруднення середовища. Зрозуміло, що проведення моніторингу і пошук для цього нових ефективних тест-систем є актуальним завданням в системі досліджень Чорного моря і його лиманів. Це пов`язано з тим, що сільськогосподарські, промислові, побутові стоки, судноплавство, гідротехнічне будівництво, рекреація безпосередньо впливають на берегові ділянки моря, викликаючи радикальні перебудови в структурно-функціональній організації гідробіонтів і, зокрема, діатомових водоростей, змінюють швидкість і спрямованість екологічних процесів, зменшують біорізноманіття (Zaitsev, 1992, Zaitsev, Mamaev, 1997). Слід зазначити, що сучасний рівень знань про склад та поширення різних гідробіонтів, і насамперед діатомових водоростей, у Світовому океані і Чорному морі, далекий від задовільного. Тому подальші дослідження в цьому напрямі надзвичайно важливі для України, яка є морською державою.
Для успішного вирішення цих актуальних проблем біології важливим є застосування нових сучасних методів дослідження діатомових водоростей – таких як трансмісійна (ТЕМ) і особливо скануюча (СЕМ) електронна мікроскопія. Отримані за допомогою цих методів дані дають змогу значно розширити уявлення про тонку структуру панцира діатомових водоростей, їх біологію та екологію, уточнити ключові питання діатомології, а саме: походження та еволюцію діатомових, таксономічне значення ознак, статус таксонів і, в решті решт, полегшити розробку принципів класифікації і створення нової, більш природної філогенетичної системи діатомових – головних продуцентів Світового океану.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В останні двадцять років вивчення діатомових водоростей бентосу Чорного моря і суміжних водойм здійснювалось у відповідності з планами наукових досліджень Одеського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ДІАТОМОВІ ВОДОРОСТІ БЕНТОСУ ЧОРНОГО МОРЯ ТА СУМІЖНИХ ВОДОЙМ (морфологія, систематика, екологія, біогеографія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок