Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НЕРЕГУЛЯРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ТА СТРУКТУРАХ

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НЕРЕГУЛЯРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ТА СТРУКТУРАХ

Назва:
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НЕРЕГУЛЯРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ТА СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,12 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
ШУЛЬГА Сергій Миколайович
УДК 537.874
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НЕРЕГУЛЯРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ТА СТРУКТУРАХ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків–2004


Дисертацією є рукопис.
Науковий консультант: – доктор фізико-математичних наук, професор, М.П. Жук.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені
В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:– | доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України Литвиненко Леонід Миколайович, Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків, директор; –
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент. НАН України Загородній Анатолій Глібович, Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ, директор;–
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент. НАН України Назарчук Зіновій Теодорович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, заступник директора.
Провідна установа: | Інститут радіофізики та електроніки НАН України (м. Харків).
Захист відбудеться " 29 " 06 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий " 13 " 05 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. фіз.-мат. наук Ляховський А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існує досить велика область досліджень умов розповсюдження електромагнітних хвиль, у яких спільний вплив просторової анізотропії електрофізичних властивостей і геометричної неоднорідності (як випадкової, так і детермінованої) середовища відіграє суттєву роль у формуванні електромагнітного поля, і, отже, повинен враховуватися при розробці адекватних моделей взаємодії поля із середовищем. У зв'язку з актуальністю цих досліджень дисертаційну роботу присвячено вивченню характеристик електромагнітних полів при їхній взаємодії з композиційними (тобто просторово неоднорідними) електродинамічними структурами й середовищами. На сьогодні розроблено багато моделей і методів для дослідження розповсюдження електромагнітних хвиль в анізотропних безмежних, ізотропних неоднорідних середовищах і хвилеводних регулярних структурах. Більш повне і точне розуміння закономірностей хвильових процесів у зазначеному нами випадку необхідно як у суто науково–пізнавальному плані, так і для більш достовірної інтерпретації результатів аналізу фізичних явищ. У дисертаційній роботі проведено узагальнення відомих і розробку нових методів, що необхідні для одержання на їхній основі нових, важливих для практичних застосувань, результатів.
В більшості явищ та процесів, які розглядаються методами електродинаміки, розповсюдження електромагнітних хвиль можна вивчати тільки на основі статистичних моделей середовища, до основних з яких відносяться випадкове середовище й середовище зі статистично нерівною границею. Такі фізико-математичні моделі часто використовуються при дослідженні розповсюдження електромагнітних хвиль в іоносфері, дефектоскопії, неруйнівному контролі, теорії штучних середовищ, де електромагнітна анізотропія відіграє суттєву роль. Природно виникає задача урахування впливу випадкових збурень середовища на розповсюдження в ньому електромагнітних хвиль.
Значна кількість відомих робіт, пов'язаних із проблемою розсіяння плоских електромагнітних хвиль і обмежених у просторі хвильових пучків на об'ємних тілах, стосується лише ізотропних і просторово однорідних розсіюючих об’єктів чи оточуючих їх середовищ. В даній роботі запропоновано узагальнення відомої фізико-математичної моделі розсіяння радіохвиль об'єктами на випадок, коли і об'єкт і його оточення характеризуються анізотропією й неоднорідністю електрофізичних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НЕРЕГУЛЯРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ТА СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок