Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління інноваційно-інвестиційним потенціалом Фінансово-Промислових ГРУП

Управління інноваційно-інвестиційним потенціалом Фінансово-Промислових ГРУП

Назва:
Управління інноваційно-інвестиційним потенціалом Фінансово-Промислових ГРУП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАуково-дослідний економічний інститут
міністерства економіки
та з питань європейської інтеграції України
Кузьмінський Володимир Олександрович
 
УДК 330.3:658.114.32
Управління інноваційно-інвестиційним потенціалом
Фінансово-Промислових ГРУП
08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор
Стеченко Дмитро Миколайович,
Київський університет туризму, економіки і права,
завідувач кафедри менеджменту, маркетингу
та економіки
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Музиченко Анатолій Степанович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини,
завідувач кафедри економіки підприємства,
завідуючий лабораторією інвестиційного
менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Сизоненко Віктор Онисимович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна організація: | Об’єднаний інститут економіки НАН Укpаїни, відділ інвестицій та інновацій
(м. Київ)
Захист відбудеться 21.10.2004 року о 14-00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх.
Автореферат розісланий 17.09.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О. Ю. Рудченко


-97-40
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пошук оптимальних організаційних форм інтеграції суб’єктів господарювання, що здатні забезпечити розробку та застосування новітніх технологій, максимальну ефективність виробництва, а отже, сталий розвиток вітчизняної економіки набуває дедалі вагомішого значення в сучасних умовах. Найреальнішим способом досягнення цієї мети є формування інтегрованих корпоративних структур (ІКС), зокрема фінансово-промислових груп (ФПГ). Саме великі корпорації (мезорівень економіки) є носіями інноваційно-інвестиційного потенціалу для розробки нової техніки, впровадження інновацій.
Проблема формування інноваційно-інвестиційного потенціалу фінансово-промислових груп та його ефективного використання з метою досягнення конкурентних переваг складна й потребує організаційно-цілісного підходу на наукових засадах. Це питання знаходиться у площині кількох напрямів досліджень економічної науки: управління формуванням інтегрованих корпоративних та інноваційних структур; теоретико-методичні аспекти управління інноваційною та інвестиційною діяльністю.
Аналіз опублікованих робіт засвідчив, що у зазначеній проблематиці існує чимало невирішених питань науково-методичного характеру. Поки що не повною мірою відпрацьовано науково-методичні основи інтеграції, управління формуванням ФПГ в умовах трансформаційної економіки. Недостатньо обґрунтовано економічні важелі ефективної реалізації системи управлінських заходів з організації та раціонального використання інноваційно-інвестиційного потенціалу цих утворень. Назріла потреба всебічного розкриття способів створення об’єднань підприємств, установ і організацій різних сфер діяльності для виконання інноваційної діяльності.
Отже, необхідність подальших науково-методичних розробок щодо формування ФПГ й управління їхнім інноваційно-інвестиційним потенціалом визначила актуальність теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка за комплексною темою “Теорія та практика соціально-економічного розвитку України в умовах ринкових перетворень” (2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Управління інноваційно-інвестиційним потенціалом Фінансово-Промислових ГРУП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок