Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕСНЯНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР БУКОВИНИ

ВЕСНЯНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР БУКОВИНИ

Назва:
ВЕСНЯНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР БУКОВИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
УДК 398.332.1(477.85)+883.09-1
КОСТИК
Василь Васильович
ВЕСНЯНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР БУКОВИНИ
10.01.07 – фольклористика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури
Чернівецького національного університету
ім. Ю.Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Мельничук Богдан Іванович,
Чернівецький національний університет,
ім.Ю.Федьковича, завідувач
кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мишанич Степан Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри української літератури та фольклористики
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник
Сокіл Василь Васильович,
Інститут народознавства НАН України .
Провідна установа: Національний педагогіч-ний університет
ім. М.Драгоманова, кафедра україн-ської
літератури, м.Київ.
Захист відбудеться 24 травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Львівському національному університеті ім. І.Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І.Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 23 квітня 2001 року.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат філологічних
наук, доцент В.М.Івашків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Буковина – історико-географічна назва території, що знаходиться на порубіжжі України та Румунії. Її умовно поділяють на дві частини: Південна Буковина – Сучавський повіт та інші споконвічні українські землі в Румунії і Північна Буковина – територія сучасної Чернівецької області України. Таке розташування впливало на її досить складну історичну долю: вона перебувала певний час під владою то Молдавії, то Румунії, належала то до Польщі, то до Австрії та Росії. Ухвалою Верховної Ради СРСР від 2.08.1940 р. Північна Буковина перетворена на Чернівецьку область УРСР.
Буковина досить своєрідна і за історико-етнографічними характеристиками. Зокрема гірська її частина – це продовження території етнографічної групи українськиї верховинців – гуцулів. Тут також спостерігається стик подільського і покутського реґіонів. Така особливість розташування, історико-етнографічних контактів склали не менш цікаві культурно-побутові реалії, усну словесність тощо.
Українці Буковини створили і зберегли різні жанри фольклору. Розповсюджені і масово побутують календарно-обрядові: колядки, щедрівки, маланчині пісні, веснянки, гаївки, юріївські пісні тощо. На північному заході дуже поширені коломийки, опришківські пісні, легенди, перекази, казки.
Незважаючи на деякі особливості фольклорної традиції краю та багатовікове політичне розчленування України чужоземними загарбниками, усна словесність буковинських українців здавна базувалася і розвивалася на спільній загальнонаціональній основі. Це засвідчує насамперед їхня весняно-обрядова поезія.
Фольклор Буковини неодноразово ставав об’єктом дослідження українських і зарубіжних етнографів, фольклористів, письменників. Серед українських збирачів та дослідників усної народнопоетичної творчості заслуговують на увагу праці Івана Велегорського, Ігнатія Гальки, Григорія Купчанка, Раймунда Кайдля, Сидора Воробкевича, Юрія Федьковича, Михайла Андрійчука, Василя Бойчука, Івана Даниловича, Іллі Семаки, Партенія Руснака, Миколи Бойченка, Євгенії Ярошинської, Корнила Ластівки, Степана Мишанича, Леопольда Ященка, Григорія Дем’яна, Авксентія Яківчука, Григорія Сінченка, Олекси Романця, Михайла Іванюка, Кузьми Смаля, Михайла Гуця та інших.
Так, на жаль, більшість дослідників вдавалися переважно до збору польових матеріалів, не роблячи при цьому їхнього детального аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЕСНЯНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР БУКОВИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок