Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ ГЕТЕРОЗИСУ ПРИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ЕМБРІОНІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ ГЕТЕРОЗИСУ ПРИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ЕМБРІОНІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Назва:
ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ ГЕТЕРОЗИСУ ПРИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ЕМБРІОНІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
ШЕХОВЦОВ СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ
УДК 636.2.082:591.3
ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ ГЕТЕРОЗИСУ ПРИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ
ЕМБРІОНІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
03.00.15 - генетика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Чубинське - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор,
академік АН ВШ
Шахбазов Валерій Гайович, професор
кафедри генетики і цитології Харківського
національного університету ім.В.Н.Каразіна
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
доцент Димань Тетяна Миколаївна
зав. кафедри екотрофології
Білоцерківського державного аграрного
університету Міністерства аграрної
політики України
кандидат біологічних наук
Ковтун Світлана Іванівна
зав. лабораторії клітинної інженерії
Інституту розведення і генетики
тварин УААН
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів
України, кафедра генетики тварин і
біотехнології, м. Київ
Захист відбудеться ” 27 ” квітня 2005 року о ” 13 ” годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий ” 25 ” березня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.В.Мільченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На задоволення потреб населення в молочних продуктах спрямовується розвиток молочного скотарства України, найважливішою умовою якого є підвищення генетичного потенціалу худоби і його ефективна реалізація. Вирішення цього завдання передбачається сучасними науковими розробками з генетики, селекції і біотехнології (Зубець М.В., Буркат В.П., Мельник Ю.Ф. та ін., 1997; Буркат В.П., Єфіменко М.Я., Подоба Б.Є. та ін., 2003).
Застосування біотехнологічних методів відтворення великої рогатої худоби, зокрема трансплантації ембріонів, переважно розглядається з точки зору вирішення проблеми масового відтворення, тиражування тварин бажаного типу, зниження інтервалів між поколіннями (Christensen L., 1991; Эрнст Л.К., Сергеев Н.И., 1989; Bono G. et al., 1991; Nakajima A. et al., 1992; Rusiol B., Rusiol C., 1993; Rodrigues et al., 1994; Буркат В.П., 1996). Заслуговує на увагу комплексний підхід до цієї проблеми з врахуванням біологічних і генетичних ефектів.
При цьому слід зазначити, що трансплантацію ембріонів треба віднести до методів генетичної, клітинної інженерії, оскільки цей метод не змінює молекулярного і поживного складу продукції тваринництва і дозволяє значно прискорити розмноження цінних генотипів тварин, зокрема цінних гетерозисних генотипів першого покоління. Враховуючи це, метод трансплантації ембріонів заслуговує поглибленого аналізу, в якому, зокрема, доцільно розглянути прояв гетерозису, що ефективно підвищує продуктивність тварин та природа якого залишається нерозкритою (Хатт, ; Шахбазов В.Г., 2003).
Існує проблема схрещування порід молочної худоби, оскільки не всі молочні та молочно-м’ясні породи дають однаковий ефект та збільшення продуктивності потомства при їх схрещуванні між собою (Багрий Б.А., Спивак М.Г., 1989; Каци Г.Д. та ін., 2003; Пелехатий М.С., 1996). Прогнозування комбінаційної здатності при міжпородному схрещу-ванні є актуальною проблемою, у вирішенні якої може бути успішно використаний метод трансплантації ембріонів. Цим обґрунтовується актуальність досліджень щодо ефекту гетерозису та його проявів при трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, які розглядаються у дисертаційній роботі.
Зв’язок з науковими програмами, планами і темами. Дослідження проведені відповідно до плану науково-дослідних робіт Інституту тваринництва УААН за темою „Розробити і удосконалити метод трансплантації ембріонів високоцінних корів для підвищення продуктивних якостей худоби” (номер державної реєстрації 0296U001922), та завдання Мінагрополітики України „Розробити і впровадити рекомендації по міжпородних пересадках з врахуванням інших факторів на приживлення свіжих, заморожених і розділених ембріонів великої рогатої худоби” (наказ № 2-21-Т від 14.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ ГЕТЕРОЗИСУ ПРИ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ЕМБРІОНІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок