Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХПАРАМЕТРІВ АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ

ФАЗОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХПАРАМЕТРІВ АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ

Назва:
ФАЗОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХПАРАМЕТРІВ АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Севастопольський державний технічний університет
Вертегел Валерій Вікторович
УДК 621.372.865
ФАЗОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХ
ПАРАМЕТРІВ АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ
05.12.07 - Антени та пристрої мікрохвильової техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь - 2001
На правах рукопису
Робота виконана на кафедрі радіотехніки Севастопольського державного технічного університету
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Гімпілевіч Юрій Борисович,
Севастопольський державний технічний університет,
доцент кафедри радіотехнікі
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кулемін Генадій Петрович,
Інститут радіофізики та електроніки НАН України, м. Харків, головний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Должиков Володимир Васильович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри основ радіотехніки
Провідна установа: ВАТ Науково-виробниче підприємство “Сатурн"
Міністерства промислової політики України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “22” березня 2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К50.052.03 при Севастопольському державному технічному університеті за адресою: 99053, м. Севастополь, Стрілецька балка, Студмістечко, 4-й учбовий корпус.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Севастопольського державного технічного університету.
Автореферат розіслано “19” лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к. т. н., професор Саламатін В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних радіотехнічних системах широко використовуються активні фазовані антенні решітки (АФАР), цифрові антенні решітки (ЦАР), активні інтегровані антени. При роботі активних антен у широкому динамічному діапазоні параметри нелінійних активних елементів (напівпровідникові НВЧ транзистори, змішувальні, перемикаючі діоди та ін.) змінюються в залежності від рівня потужності НВЧ сигналу. Для забезпечення оптимальних енергетичних характеристик і характеристик випромінювання антен, зменшення коефіцієнту шуму дуже важливим є узгодження хвильових опорів мікрохвильових пристроїв тракту з вхідними та вихідними опорами активних елементів у широкому динамічному діапазоні НВЧ потужності. У зв'язку з цим, при настройці активних антенно-фідерних пристроїв потрібно здійснювати контроль узгодження в заданому динамічному діапазоні.
Для вимірювання параметрів антенно-фідерних пристроїв на малих рівнях потужності застосовуються вимірювальні прилади груп Р1...Р5, а також автоматичні аналізатори мікрохвильових пристроїв, імпульсні рефлектометри та векторні вольтметри зарубіжних фірм. Однак ці прилади не можуть бути використані для настройки модулів АФАР і активних інтегрованих антен у режимі великих сигналів. Крім того, вказані вимірювачі не дозволяють здійс-нювати вбудований контроль вхідних характеристик антен.
Існуючий підхід до побудови вимірювальних перетворювачів, який заснований на аналізу амплітудного розподілу електромагнітного поля в лінії передачі, володіє рядом суттєвих недоліків: обмеженим діапазоном допустимої зміни НВЧ потужності в лінії (20 ... 25 дБ); похибками вимірювань через неквадратичність і неідентичність вольтамперних характеристик детекторних діодів, а також через випадкову зміну потужності НВЧ генератора; значною нестабільністю метрологічних характеристик, що спричиняється випадковими змінами параметрів НВЧ детекторних діодів і коефіцієнтів передачі вимірювальних каналів.
Таким чином, задача розробки високоточних і высокостабільних вимірювальних перетворювачів, метрологічні характеристики яких зберігаються в широкому діапазоні зміни потужності НВЧ сигналу при впливі широкого класу дестабілізуючих факторів, є актуальною, що має велике наукове і прикладне значення. Створення таких перетворювачів дозволяє: вимірювати параметри активних НВЧ пристроїв на різних рівнях вхідної потужності; здійснювати вбудований контроль вхідних характеристик активних антен при випробуваннях радіотехнічних систем у широкому динамічному діапазоні сигналів; скоротити номенклатуру використаних вимірювальних засобів і розширити їх функціональні можливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАЗОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХПАРАМЕТРІВ АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок