Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБМІННІ МАГНІТНІ ПОЛЯРИТОНИ У БАГАТОПІДГРАТКОВИХ МАГНЕТИКАХ

ОБМІННІ МАГНІТНІ ПОЛЯРИТОНИ У БАГАТОПІДГРАТКОВИХ МАГНЕТИКАХ

Назва:
ОБМІННІ МАГНІТНІ ПОЛЯРИТОНИ У БАГАТОПІДГРАТКОВИХ МАГНЕТИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ім. О.О. ГАЛКІНА
На правах рукопису
УДК 537.611.45: 538.22: 543.42
ПРИМАК Тетяна Юхимівна
ОБМІННІ МАГНІТНІ ПОЛЯРИТОНИ У БАГАТОПІДГРАТКОВИХ МАГНЕТИКАХ
01.04.11- магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Криворучко Володимир Миколайович
ДонФТІ НАН України, вчений секретар інституту
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Даньшин Микола Кузьмич
ДонФТІ НАН України, головний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор
Шавров Володимир Григорович
Інститут радіотехніки та електроніки РАН, м. Москва
завідувач лабораторією магнітних явищ
Провідна установа: Донецький державний університет, фізичний факультет, кафедра загальної фізики та дидактики фізики, Міністерство освіти та науки, м. Донецьк.
Захист відбудеться "_15_" _червня____ 2000 р. о _10_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01 в ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "_12_" __травня___ 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук В. М. Криворучко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під впливом розвитку фізики конденсованих речовин сформувався стійкий інтерес до особливостей розповсюдження власних електромагнітних хвиль у твердому тілі - поляритонів. В основному вивчення поляритонів стосувалося збуджень у немагнітних діелектриках і металах, частоти яких лежать в інфрачервоній області спектру. Значно менше уваги приділено магнітним поляритонам у феромагнетиках та антиферомагнетиках (АФМ), оскільки частоти типових магнітних коливань лежать нижче частот оптичних фононів та плазмонів, що призводить до великої довжини хвилі поляритонів, а отже, до труднощів їхнього експериментального спостереження.
Проте, більшість реальних магнетиків є багатопідгратковими системами, у яких у спектрі власних колективних магнітних збуджень крім акустичних коливань існують оптичні або обмінні коливання, частоти яких порівняні з енергією обмінних взаємодій і, як правило, лежать в інфрачервоній і видимій областях спектру. Спостереження поляритонів, обумовлених обмінними спіновими коливаннями, не вимагає великих розмірів кристала. Іншим класом об'єктів, де поляритонні збудження актуальні, є системи з великим значенням діелектричної проникливості. У цьому випадку виконання умов спостереження магнітного резонансу (довжина хвилі випромінювання значно більше розмірів зразка) ускладнено і перспективним виявляється вивчення власних электормагнитних хвиль середовища. Актуальність дослідження електродинаміки таких систем обумовлена тим, що до них належать більшість нових матеріалів, в яких відбувається перехід метал-діелектрик.
Існування меж кристала призводить до появи особливих макроскопічних поверхневих хвиль, що розповсюджуються уздовж межі кристала поблизу частот власних коливань речовини - поверхневих поляритонів. Інтерес до поверхневих поляритонів зумовлений можливістю їхнього використання в якості діагностичного інструмента для вивчення характеристик твердого тіла поблизу поверхні. Відомо, що розсіювання світла на флуктуаціях параметру порядку поблизу фазового переходу лежить в основі одного з найбільш потужних методів дослідження критичних явищ у твердому тілі. Розсіювання поверхневих хвиль може бути використане для вивчення фазових переходів (ФП) як у прозорих, так і в непрозорих середовищах, а також поверхневих фазових переходів і переходів у тонких плівках і надгратках.
Сказане вище дає підставу вважати, що така область фізичних досліджень, як обмінні магнітні поляритони в багатопідграткових магнетиках, є актуальною та важливою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБМІННІ МАГНІТНІ ПОЛЯРИТОНИ У БАГАТОПІДГРАТКОВИХ МАГНЕТИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок