Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФУЗОРІЇ ПЛАНКТОНУ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗОНИ ТА ЛИМАНІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЧОРНОГО МОРЯ

ІНФУЗОРІЇ ПЛАНКТОНУ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗОНИ ТА ЛИМАНІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЧОРНОГО МОРЯ

Назва:
ІНФУЗОРІЇ ПЛАНКТОНУ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗОНИ ТА ЛИМАНІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЧОРНОГО МОРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,23 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ПІВДЕННИХ МОРІВ
ім. О. О. КОВАЛЕВСЬКОГО
КУРІЛОВ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 593.17.574.583 (26).262.5 (05)
ІНФУЗОРІЇ ПЛАНКТОНУ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗОНИ ТА ЛИМАНІВ
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЧОРНОГО МОРЯ
03.00.17 - гідробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській філії інституту біології південних морів
ім. О. О. Ковалевського Національної Академії Наук України
Науковий керівник | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
АЛЕКСАНДРОВ Борис Георгійович
Одеська філія інституту біології південних морів ім. О. О. Ковалевського НАН України,
керівник філії
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук
ДОВГАЛЬ Ігор Васильович
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена
НАН України, завідувач відділу фауни та систематики безхребетних;
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
ПАВЛОВА Єлизавета Вікторівна
Інститут біології південних морів
ім. О. О. Ковалевського НАН України,
головний науковий співробітник відділу
функціонування морських екосистем
Провідна організація: | Інститут гідробіології НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “26” жовтня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
Автореферат розісланий “26” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01
доктор біологічних наук, професор Гаєвська А. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Угруповання планктонних інфузорій (циліатопланктон) являє собою перспективний об'єкт для дослідження якості водного середовища, насамперед “самоочисної” здатності прибережних морських екосистем та їхньої продуктивності. Дані про численність інфузорій, їхню продукцію та участь в трансформації органічної речовини (ОР) можуть являти собою цінну інформацію при визначенні кормової бази промислових об'єктів (риби, молюски, ракоподібні). Проте, у високопродуктивній північно-західній частині Чорного моря (ПЗЧМ) і причорноморських лиманах вивчення пелагічних інфузорій переважно зведено до розгляду їх як складової сіткового зоопланктону, де переважає нечисленна група черепашкових форм, тоді як інші, через методичні труднощі, звичайно випадають з поля зору дослідника. Взагалі, практично неможливо повною мірою оцінити роль інфузорій як компонента планктону, а саме, внесок їх у загальну біорізноманітність, участь у функціонуванні планктонної трофічної мережі та формуванні кормової бази гідробіонтів.
Актуальність теми. Недостатня вивченість ролі інфузорій в екосистемах пелагіалі прибережної зони ПЗЧМ і лиманів визначає необхідність вивчення складу, структури і функції циліатопланктону як таксоценозу. Ідентифікація всього якісного складу інфузорій планктону і вивчення екології окремих видів надає можливість одержати адекватне уявлення про їхню різноманітність. Кількісна оцінка розвитку циліатопланктону, аналіз структурних характеристик і мінливості цих параметрів у часі та в умовах гетерогенності навколишнього середовища дозволяє виявити вплив природних та антропогенних чинників на його стан. На підставі визначення функціональної активності пелагічних інфузорій, з урахуванням даних про структурну організацію угруповання, стає можливою оцінка ролі циліатопланктону в утворенні і трансформації ОР в пелагіалі прибережних районів моря і лиманах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до науково-дослідної теми, що виконується в Одеській філії ІнБПМ НАН України “Основи формування біологічної різноманітності прибережних морських і приморських водних екосистем” (№ державної реєстрації 0101U000163), а також у рамках прикладної теми ОФ ІнБПМ “Умови формування кормової бази промислових риб північно-західної частини Чорного моря в сучасний період” (№ державної реєстрації 0101U000164).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНФУЗОРІЇ ПЛАНКТОНУ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗОНИ ТА ЛИМАНІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЧОРНОГО МОРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок