Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРИВАТНИХ АГРОФОРМУВАНЬ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРИВАТНИХ АГРОФОРМУВАНЬ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРИВАТНИХ АГРОФОРМУВАНЬ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кулик Андрій Михайлович
УДК 351.823.1:[338.432+658.5]
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
ПРИВАТНИХ АГРОФОРМУВАНЬ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування
та регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Михасюк Іван Романович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Побурко Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач міжвідомчого відділу методології регіональної та транскордонної статистики ІРД НАН України та НДІ статистики Держкомстату України;
кандидат економічних наук, доцент
Губені Юрій Едвардович,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Провідна установа – Інститут економіки НАН України,
Відділ соціально-економічних аспектів розвитку АПК, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 7 ” червня 2005 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79605, м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 5 травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агропромисловий комплекс (АПК) України характеризується сьогодні становленням ринкових відносин і загостренням конкуренції, утворенням у аграрному секторі економіки сучасних конкурентоздатних підприємницьких структур, заснованих на різних формах власності, зокрема на приватній, формуванням нових пріоритетів і основних напрямів розвитку. Проте, переведення аграрного виробництва на ринкові засади відбувається з недотриманням сучасних вимог як щодо темпів, так і глибини перетворень, а відсутність стратегічно зорієнтованої, достатньо законодавчо та нормативно забезпеченої аграрної політики держави призводить до суперечливих процесів і негативних явищ у розвитку сільськогосподарського виробництва в цілому.
В Україні здійснено ряд важливих кроків у реформуванні АПК у напрямку закріплення ринкових відносин: утвердження різних форм сільськогосподарських підприємств (СГП), заснованих на приватній власності на землю та засоби її обробітку, прийняття Верховною Радою України Земельного, Господарського та Цивільного кодексів, утворення низки аграрних бірж і торгових домів, запровадження перспективних методів сільськогосподарського виробництва в цілому (нова податкова, кредитна політика держави, заходи щодо усунення диспаритету цін тощо). Однак, сформульована проблема і надалі залишається актуальною, її неможливо вирішувати без вироблення та адаптації ефективних механізмів управління СГП у сучасних умовах і удосконалення нормативно-правової бази, усунення негативних явищ у сфері збуту продукції, запобігання тінізації аграрного ринку, покращення якості продукції.
Теоретичні й методологічні аспекти формування стратегій діяльності підприємств висвітлені в наукових дослідженнях і публікаціях низки вчених з України та країн СНД, зокрема, Б. Андрушківа, І. Афоніна, О. Виханського, О. Гудзинського, М. Долішнього, С. Злупка, О. Кузьміна, Й. Лесіва, М. Мізюка, Я. Побурка, Ф. Хміль, Б.Уткіна, І. Храмова та ін., а також таких закордонних учених як Р. Акофф, П. Друкер, Т. Коно, Г. Мінцберг, М. Портер, А. Стрікленд, А. Томпсон, А. Чандлер і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРИВАТНИХ АГРОФОРМУВАНЬ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок