Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження і розробка МЕТОДІВ та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС на електрофізичних установках

Дослідження і розробка МЕТОДІВ та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС на електрофізичних установках

Назва:
Дослідження і розробка МЕТОДІВ та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС на електрофізичних установках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут ядерних досліджень
Сахно Олександр Володимирович
УДК 621.384.6
Дослідження і розробка МЕТОДІВ та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС
на електрофізичних установках
05.14.14. – «Теплові та ядерні енергоустановки»
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на науково-технічній базі сектору радіаційних технологій
відділу структури ядра ІЯД НАН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Сахно Віктор Іванович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідувач сектору радіаційних технологій
відділу структури ядра
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, чл.-кор. НАН України,
Ключников Олександр Олександрович,
Інститут проблем безпеки АЕС НАН України,
директор;
кандидат технічних наук, професор,
Широков Сергій Васильович,
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут»,
професор кафедри атомних електричних станцій та інженерної теплофізики.
Захист відбудеться 03.07. 2008 р. о 14-15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, пр. -т Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ядерних досліджень
НАН України, 03680, м. Київ, пр. -т Науки, 47.
Автореферат розісланий 03.06. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Томчай С.П.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В рамках національної програми з підвищення експлуатаційної надійності та подовження термінів експлуатації АЕС України постановою Уряду України № від 12.10.2000 р., рекомендаціями МАГАТЕ, КЯР України та інструктивними документами НАЕК «Енергоатом» України регламентовано проведення додаткових випробувань обладнання на предмет їх придатності для АЕС (кваліфікації). Випробування повинні включати дослідження процесів деградації функцій обладнання в умовах, характерних для АЕС. Результатом будуть дані про ресурсні показники обладнання в умовах сукупної дії технологічних і зовнішніх факторів, специфічних для ядерних об’єктів. Врахування цих даних надасть можливість переводу вітчизняних АЕС з планово-попереджувального режиму експлуатації на режим експлуатації за ресурсними показниками обладнання, загальноприйнятий у розвинених країнах світу. Це забезпечить підвищення рівня надійності об’єктів ядерної енергетики України до світових стандартів і дасть значний економічний ефект.
Проблемою є відсутність в системі атомної енергетики України радіаційної техніки, яка б надавала можливості здійснювати такі випробування. Тому необхідною умовою виконання визначених в нормативній документації заходів є створення відповідної технічної бази – нового покоління радіаційних установок, які забезпечуватимуть реалізацію нових методів радіаційних випробувань (кваліфікації обладнання АЕС).
У світовій практиці актуальною є тенденція переобладнання радіаційних технологій на штучні джерела радіації – електрофізичну радіаційну техніку. Вона дозволяє вирішити головні проблеми радіаційних технологій – екологічну безпеку робіт та економічні проблеми. З огляду на успішний досвід створення та експлуатації потужних електрофізичних установок, це є привабливим фактором залучення електрофізики для вище означених радіаційних випробувань. Зараз в Україні налічується 6 електрофізичних установок, які можуть стати основою створення техніки для кваліфікації обладнання АЕС.
Для успішного вирішення даного питання здійснено комплексні теоретичні і експериментальні дослідження, які дозволили визначити напрямки і обсяги модернізації існуючої радіаційної техніки для радіаційних (кваліфікаційних) випробувань. Їх результати використовуються для розробки шляхів і відповідних технічних засобів для адаптації типової радіаційної техніки під задачі кваліфікації обладнання.
В даній дисертації наведено матеріали комплексного вирішення проблеми модернізації електрофізичних радіаційних установок для проведення випробувань обладнання ядерних енергетичних об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження і розробка МЕТОДІВ та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС на електрофізичних установках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок