Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕРАТОРИ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД'ЄМНИМ ОПОРОМ

ГЕНЕРАТОРИ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД'ЄМНИМ ОПОРОМ

Назва:
ГЕНЕРАТОРИ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД'ЄМНИМ ОПОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,84 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Семенов Андрій Олександрович
УДК 621.373.5
ГЕНЕРАТОРИ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОЛИВАНЬ
НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР
З ВІД'ЄМНИМ ОПОРОМ
Спеціальність 05.11.08 – Радіовимірювальні прилади
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Осадчук Олександр Володимирович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри радіотехніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Манойлов В’ячеслав Пилипович,
Житомирський державний технологічний університет,
завідувач кафедри електронних апаратів
доктор технічних наук, професор
Філіпський Юрій Костянтинович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри радіотехнічних пристроїв
Захист відбудеться „06” 10 2007 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, 210 ГУК.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий „29” 08 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Павлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значну частину радіотехнічних вимірювань проводять за допомогою методів і технічних засобів, до складу яких входять генератори електричних коливань (ГЕК). При цьому, ГЕК можуть використовуватись як окремі пристрої, так і в якості складових частин вимірювального обладнання. Тому, створення теорії та розробка приладів для генерування коливань із заданими характеристиками і параметрами в широкому діапазоні частот є актуальною науковою задачею.
Використання реактивних властивостей напівпровідникових приладів з від'ємним опором (ВО) для побудови коливальних систем генераторів та керування з допомогою останніх ефективною перебудовою частоти генерації повністю не досліджено. Поява нових потужних напівпровідникових приладів, таких як статично індуковані транзистори (СІТ) та багатошарові гетеротранзисторні структури (НЕМТ), дозволяє значно підвищити потужність до (0,5..2,0) Вт вихідного сигналу НВЧ генераторів з досить широкою смугою перебудови частоти генерації. Тому, одним із перспективних наукових напрямків побудови потужних НВЧ генераторів електричних коливань з широкою смугою перебудови частоти генерації (10…30)% є використання реактивних властивостей транзисторних структур з від'ємним опором (ТСВО), що дозволить вирішити одну з актуальних проблем сучасних класичних пристроїв генерації – побудову генераторів в діапазоні частот (105...1010) Гц з широкосмуговою перебудовою частоти генерації, підвищити їх ККД та стабільність. При цьому, на базі конкретного схемотехнічного рішення в залежності від режимів роботи можна реалізувати як генератор гармонічних коливань, так і генератор імпульсних коливань спеціальної форми в усьому діапазоні радіотехнічних частот – низьких, середніх і високих. Одним із факторів, окрім електричного, який можна застосувати для подальшого розширення смуги перебудови, є оптичний вплив на фоточутливу структуру.
Україна займає одну з провідних позицій по розробці генераторної апаратури та частотних перетворювачів фізичних величин на їх основі. Розробками теоретичних підходів для створення і дослідження генераторної апаратури на основі приладів з ВО активно займались наукові школи колишнього радянського союзу. Найбільший вклад в цьому напрямку зробили відомі радянські та українські вчені, як Гаряінов С.А., Бібірман Л.І., Дьяконов В.П., Яковлєв В.Н., Степанова Л.Н., Негоденко О.П., Арш Е.І., Ауен Л.Ф., Уткін Г.М., Андрєєв В.С., Молотков М.І., Солодовник В.Ф., Осадчук В.С. і Осадчук О.В.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основний зміст роботи складають результати наукових розробок та експериментальних досліджень, які проводилися протягом 2003-2007 років згідно з планом наукових досліджень Вінницького національного технічного університету та Міністерства освіти і науки України в рамках фундаментальних держбюджетних науково-дослідних робіт “Розробка основ теорії фазових і частотних методів вимірювання та контролю параметрів радіотехнічних і телекомунікаційних мереж та систем” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ГЕНЕРАТОРИ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОЛИВАНЬ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД'ЄМНИМ ОПОРОМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок