Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛІТИЦІ РОСІЇ В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

ПОЛЬСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛІТИЦІ РОСІЇ В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Назва:
ПОЛЬСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛІТИЦІ РОСІЇ В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Воробчук Оксана Ярославівна
УДК 94 (470+571) "1914/1918"
ПОЛЬСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛІТИЦІ РОСІЇ В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Фісанов Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародної інформації
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Юрій Михайло Федорович
Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського торговельно-економічного університету,
кафедра соціально-економічних наук, професор
кандидат історичних наук, доцент
Алексієвець Леся Миколаївна
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра стародавньої і середньовічної історії,
доцент
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, кафедра нової і новітньої історії зарубіжних країн (м. Київ).
Захист відбудеться 24 листопада 2005 р. о 10. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 19.10. 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перша світова війна остаточно перетворила польське питання у проблему міжнародної політики. Про підтримку польських національних вимог намагались заявити політики і суспільні діячі обох воюючих таборів, проте з гаслом об’єднання усіх польських земель на першому етапі війни виступила тільки Росія. Як відомо, упродовж тривалого часу польське питання було одним з найважчих у системі російської державності. Його особлива складність полягала у тому, що воно було для Російської імперії водночас і болючою внутрішньою проблемою. Російський журналіст М. Катков ще в 1863 р. писав, що володіння Польщею — „злісна необхідність Росії”.
Отримавши більшу частину територій, населених поляками, Росія узяла на себе і більшу долю відповідальності за вирішення польського питання. Між тим, дати вичерпну дефініцію “польського питання” у контексті тодішньої європейської політики досить важко. Як міжнародна проблема воно виникло у другій половині XVIII ст. Поділи Речі Посполитої та наполеонівські війни перевели російсько-польські протиріччя із ряду зовнішньополітичних у площину внутрішньополітичних проблем імперії. Як відомо, політика Росії щодо польських земель полягала у всеосяжній інтеграції земель Речі Посполитої в імперський організм, перетворення поляків у вірнопідданих правлячої династії. Саме ці установки були центральними в урядовому баченні російсько-польського існування. Втілення їх у життя набувало різних форм – від серйозних поступок в ім’я забезпечення політичної лояльності поляків до не менш серйозних намірів – асиміляції мільйонів людей. Поляки не змирилися з участю, визначеною їм переможцями. Вони наполегливо продовжували боротися за відновлення державності і національного суверенітету.
Без вивчення польського питання в якості об’єкта і фактора внутрішньої політики навряд чи можливе осмислення дореволюційної Росії як імперії, розвиток якої суттєво залежав від взаємодії центру та периферії. Польська присутність в імперії давала про себе знати не тільки в періоди загострення національного протистояння – воно було тією постійною складовою, яка формувала внутрішню політику та менталітет державної еліти країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКЕ ПИТАННЯ У ПОЛІТИЦІ РОСІЇ В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок