Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕРАДИКАЦІЇ ГЕЛІКОБАКТЕРНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЮ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ АТРОФІЧНИЙ ГАСТРИТ У ПОЄДНАННІ З АТЕРОСКЛЕРОЗОМ

ВПЛИВ ЕРАДИКАЦІЇ ГЕЛІКОБАКТЕРНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЮ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ АТРОФІЧНИЙ ГАСТРИТ У ПОЄДНАННІ З АТЕРОСКЛЕРОЗОМ

Назва:
ВПЛИВ ЕРАДИКАЦІЇ ГЕЛІКОБАКТЕРНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЮ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ АТРОФІЧНИЙ ГАСТРИТ У ПОЄДНАННІ З АТЕРОСКЛЕРОЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖУКОВА Вікторія Борисівна
УДК: 616.342-002:616.13-004.6]-092
ВПЛИВ ЕРАДИКАЦІЇ ГЕЛІКОБАКТЕРНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЮ У ХВОРИХ
НА ХРОНІЧНИЙ АТРОФІЧНИЙ ГАСТРИТ У ПОЄДНАННІ З АТЕРОСКЛЕРОЗОМ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в ДУ "Інститут терапії ім. Л.Т. Малої АМН України",
м. Харків
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Бабак Олег Якович,
ДУ "Інститут терапії ім. Л.Т. Малої
АМН України", директор,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії та
клінічної фармакології;
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Звягінцева Тетяна Дмитрівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України,
завідувач кафедри гастроентерології
доктор медичних наук, професор
Пасієшвілі Людмила Михайлівна,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України,
завідувач кафедри загальної практики-сімейної медицини.
 
Захист дисертації відбудеться "08" лютого 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий "05" січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04,
доктор медичних наук, доцент Фролова Т.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх років важливого медичного та соціально-економічного значення як в Україні, так і в світі набуває проблема поєднаного перебігу найбільш поширених захворювань. Їх сумісний перебіг може привносити особливості в клінічну картину кожного з них, впливати на лабораторно-інструментальні показники. Це потребує диференційованих підходів до лікування цієї категорії пацієнтів. Прикладом такої ситуації, зокрема, є поєднання хронічного атрофічного гастриту (ХАГ) з ішемічною хворобою серця (ІХС), переважною причиною розвитку якої є атеросклероз.
ХАГ в більшості випадків є наслідком довготривалої персистенції Нelicobacter pylori (H.pylori) у слизовій оболонці шлунку (СОШ) (Пиманов С.И., Макаренко Е.В, 2005; Бабак О.Я., 2006; Suovaniemi O., Harconen M., Sipponen P., 2002).
В свою чергу патологія серцево-судинної системи в усьому світі залишається основною причиною захворюваності, втрати працездатності, інвалідності та смертності (Коваленко В.М., 2004).
Тривалий час поєднання ХАГ з атеросклерозом розглядалося як наслідок їхньої широкої розповсюдженості. Однак, дослідження останніх років довели, що ці захворювання мають ряд спільних патогенетичних ланок, зокрема таких, як підвищення рівня гомоцистеїну (ГЦ) у крові та модифікація ліпідного обміну. Виявлено, що H.pylori-асоційовані захворювання нерідко взаємопов'язані із порушенням ліпідного обміну (Щупакова А.Н., 2006; A. Laurila, A. Bloigu, S. Naysa et al., 1999; G. Chimienti, F. Russo, Lamanussi B.L. et al., 2003). В свою чергу, роль порушень ліпідного спектру крові у розвитку та прогресуванні атеросклерозу є доказаною та незаперечною (Лутай М.І., 2003, 2004).
Із підвищеним рівнем ГЦ крові пов'язують низку метаболічних змін: окислення холестерину ліпопротеїдів низької та дуже низької густини у ендотелії та плазмі крові, порушення функції ендотелію, активацію тромбоцитів та коагуляційного каскаду. На сьогоднішній час гіпергомоцистеїнемію визнано незалежним фактором розвитку атеросклерозу коронарних, церебральних та периферичних судин (Вrattstrom L., Wilcken D., 2000; E.S. Ford, S.J. Smith, D.F. Stroupe et al., 2002). За думкою окремих авторів підвищений рівень ГЦ пов’язаний з атеросклерозом навіть тісніше, ніж гіперхолестеринемія (O. Nygard, J. Nordrehaug, H. Refsum et al., 1997; Pearson T.A, 2002).
При наявності атеросклерозу погіршується мікроциркуляція гастродуоденальної зони, підсилюється агрегація еритроцитів, підвищується проникність капілярів, розвивається гіпоксія у гастродуоденальній зоні, що зменшує резистентність CОШ до агресивних чинників (Коркушко О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕРАДИКАЦІЇ ГЕЛІКОБАКТЕРНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЮ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ АТРОФІЧНИЙ ГАСТРИТ У ПОЄДНАННІ З АТЕРОСКЛЕРОЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок