Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕС ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ПЕРЕКИСНОГО ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ПРИ ВПЛИВІ СВИНЦЮ (експериментальні та виробничі дослідження)

ПРОЦЕС ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ПЕРЕКИСНОГО ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ПРИ ВПЛИВІ СВИНЦЮ (експериментальні та виробничі дослідження)

Назва:
ПРОЦЕС ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ПЕРЕКИСНОГО ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ПРИ ВПЛИВІ СВИНЦЮ (експериментальні та виробничі дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,97 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МЕЛЬНИК ЮЛІЯ ПЕТРІВНА
УДК 613.6+615.9+546.81:577.1
ПРОЦЕС ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ПЕРЕКИСНОГО ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ПРИ ВПЛИВІ СВИНЦЮ
(експериментальні та виробничі дослідження)
14.02.01-Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті медицини праці АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, академік АМН України,
член-кор. НАН України,
Трахтенберг Ісак Михайлович,
Інститут медицини праці АМН України, завідувач
лабораторії промислової токсикології і гігієни праці при
використанні хімічних речовин
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
Яворовський Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри гігієни праці і профзахворювань
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Левицький Євген Леонідович,
Інститут фармакології та токсикології АМН України, головний науковий співробітник відділу біохімічної фармакології
Провідна установа Інститут екогігієни та токсикології ім. Л.І. Медведя, відділ токсикології та медико-біологічних досліджень, МОЗ України, м.Київ
Захист відбудеться “ 1 ” липня 2004 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.554.01 при Інституті медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75) о 14 годині
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75)
Автореферат розісланий “ 29 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Степаненко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Патологія людини в сучасних умовах пов’язана зі значним антропогенним забрудненням навколишнього середовища. За критеріями пріоритетності небезпеки впливу шкідливих чинників на довкілля та здоров’я людини техногенні фактори хімічної природи займають перше місце [Кундиев Ю.И., Трахтенберг И.М., 1991, Румянцев Г.И., 1995, Сердюк А.М., 1998].
Серед хімічних речовин, що забруднюють виробниче та навколишнє середовище, свинець та його сполуки утворюють значну групу токсикантів [Сидоренко Г.И., 1995, 4 th International Workshop on Clinical Toxicology. Pesticides and Heavy Metals, 1997]. Зростання видобування, виробництва та використання свинцю, застосування алкільованого палива, недосконалі технологічні процеси, викиди і відходи свинцевого виробництва призводять до накопичення його в об’єктах довкілля: ґрунтах, поверхневих та ґрунтових водах [Трахтенберг И.М, 1994, Трахтенберг И.М., 1997].
З впровадженням автоматизованого обладнання на підприємствах, застосуванням засобів індивідуального захисту працюючих, важких форм свинцевої інтоксикації майже не зустрічається. Однак, враховуючи значну матеріальну кумуляцію свинцю, слід зауважити, що його накопичення в організмі людини може відбуватися і при концентраціях металу в навколишньому та виробничому середовищі навіть нижче рівнів ГДК [Кравченко Ю.К., Ермоленко А.Е., 1998]. Тому вивчення впливу відносно малих доз (рівнів) свинцю на організм людини залишається актуальним [Tuormaa T.E. 1994, Полякова А.Н., 1995]
Вплив невеликих рівнів свинцю, тобто таких, які наближені до ГДК призводить до “зтертих”, невиразних симптомів свинцевої інтоксикації. Завчасна діагностика таких форм інтоксикації викликає певні труднощі у зв’язку з відносною специфічністю загальноприйнятних діагностичних тестів.
В останій час активно розробляються нові засоби ранньої діагностики багатьох захворювань за результатами дослідження біологічних рідин. Частина з них заснована на точних інструментальних біофізичних вимірюваннях та відповідає таким загальним вимогам: висока швидкість та точність дослідження, простота підготовки та доступність біосубстрату, мінімальний його об’єм, який використовується, об’єктивність параметрів, що реєструються можливість автоматизації досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОЦЕС ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ПЕРЕКИСНОГО ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ПРИ ВПЛИВІ СВИНЦЮ (експериментальні та виробничі дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок