Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 330.101.8::334.722.8
Пішпек Світлана Іванівна
ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН
У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
08.01.01. – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник :
кандидат економічних наук, доцент
СИЗОНЕНКО Віктор Онисимович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра економічної теорії
Офіційні опоненти :
БЕЗЧАСТНИЙ Леонід Костянтинович
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Інститут економіки НАН України, заступник директора
РАДЧЕНКО Володимир Васильович
кандидат економічних наук, доцент
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри економічна теорія
Провідна установа:
Інститут економічного прогнозування НАН України,
відділ інституційних змін та розвитку форм господарювання, м. Київ
Захист відбудеться “25” травня 2001 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.13 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 90-а, економічний факультет, аудиторія 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 21 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СОЛОДОВНИКОВА І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес ринкового реформування вимагає поглибленого теоретичного дослідження нових макро- та мікроекономічних проблем, пов’язаних з процесами роздержавлення та приватизації, усталенням нових організаційно-правових форм господарювання та їх реструктуризацією.
Важливою складовою структурної трансформації економіки є виникнення корпоративного сектора, який є базовим для функціонування ринкової економіки. В процесі реструктуризації великих промислових підприємств відбувається заміна державної форми господарювання на акціонерну, що створює підґрунтя для розвитку корпоративних відносин. Але запровадження корпоративних форм господарювання у перші роки мало як позитивні, так і негативні наслідки. Невизначеність та хиби приватизації, в межах якої і відбувалася корпоратизація державної власності, значною мірою зумовили розгортання структурної кризи.
Зазначена ситуація у формуванні корпоративного сектора перехідної економіки, зумовлюється на:
макроекономічному рівні – непослідовністю, стихійністю державної політики у формуванні інституційної структури корпоративних відносин, що стосується як корпоратизованих підприємств, так і його фондової інфраструктури; недосконалістю корпоративного законодавства; невідповідністю механізмів корпоративного контролю моделі корпоративного управління;
на мікроекономічному рівні – відсутністю професійних кадрів з управління корпоратизованими підприємствами, а також низьким рівнем економіко-правової обізнаності власників корпоративного капіталу та пересічних громадян.
Прорахунки й недоліки в процесі становлення корпоративних відносин безпосередньо пов’язані з недооцінкою наукового осмислення їхніх теоретичних підвалин - явища у перехідній економіці нового та малодослідженого. Тому виправданою є увага вчених-теоретиків, господарників-практиків до проблеми формування корпоративних відносин. Цей складний, поетапний процес вимагає врахування багатьох макроекономічних параметрів для сформування цілісної сучасної, ефективно функціонуючої системи корпоративних відносин.
Аналіз економічної літератури свідчить, що питання розвитку корпоративних відносин вже давно є предметом дослідження західних науковців, а нині - і вітчизняних учених, основні положення яких викладені у низці монографічних досліджень, значній кількості статей та публікацій.
Але якщо предмет дослідження західних науковців переважно лежить в площині конкретних питань функціонування корпоративного сектора (обіг та розподіл корпоративного капіталу; відносини держави та корпорації; внутрішнє узгодження інтересів власників корпоративного капіталу та зовнішня відповідальність корпорації перед суспільством), то більшість вітчизняних науковців зосереджують свою увагу на окремих проблемних питаннях формування корпоративних відносин (механізми приватизації, проблеми становлення фондового ринку з акцентом на реструктуризації й створенні умов для ефективного функціонування акціонованих підприємств, які при цьому є лише однією з багатьох корпоративних форм господарювання).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок