Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНТОМОКОМПЛЕКСИ ЯК ІНДИКАТОРИ СТАНУ ТА РІЗНОМАНІТТЯ ЕКОСИСТЕМ ПІВДЕННОГО БЕРЕГА КРИМУ

ЕНТОМОКОМПЛЕКСИ ЯК ІНДИКАТОРИ СТАНУ ТА РІЗНОМАНІТТЯ ЕКОСИСТЕМ ПІВДЕННОГО БЕРЕГА КРИМУ

Назва:
ЕНТОМОКОМПЛЕКСИ ЯК ІНДИКАТОРИ СТАНУ ТА РІЗНОМАНІТТЯ ЕКОСИСТЕМ ПІВДЕННОГО БЕРЕГА КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,10 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РИБКА ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 574.4 (477.75)
ЕНТОМОКОМПЛЕКСИ ЯК ІНДИКАТОРИ СТАНУ ТА РІЗНОМАНІТТЯ ЕКОСИСТЕМ ПІВДЕННОГО БЕРЕГА КРИМУ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екології та раціонального природокористування Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Пишкін Володимир Борисович,
Таврійський національний університет
iм. В.I. Вернадського, кафедра екології та
раціонального природокористування, доцент.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Козловський Микола Павлович,
Інституту екології Карпат НАН України,
в.о. директора.
кандидат біологічних наук, доцент
Штірц Артур Давидович
Донецький національний університет,
кафедра зоології, доцент.
Захист дисертації відбудеться “5 ” березня 2008 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова,8.
Автореферат розісланий “ 2 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент |
А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кримський півострів є одним із світових центрів біорізноманіття, але не дивлячись на це, ступінь його вивченості залишається абсолютно недостатнім. У той же час відомо, що невивченість території може розглядатися як одна з істотних загроз біорізноманіттю. Ця проблема значно загострюється у зв'язку із зростанням рекреаційного навантаження на природу Південного берега Криму, що веде до структурно-функціонального розбалансування та деградації його екосистем. Для її вирішення сьогодні успішно використовуються ГІС-технології. Формування бази даних для геоінформаційних систем вимагає різносторонньої обширної інформації про всі компоненти екосистем. Комахи, як складова частина зооценозу і найчисленніша група тваринного світу нашої планети, є обов'язковим його компонентом. Інформаційно-індикаторні властивості безхребетних тварин встановлені для багатьох груп. Як показали численні дослідження (Гиляров, 1939, 1949, 1965; Мишустин, 1954; Добровольский, Гельцер, 1958; Травлеев, 1976; Бельгард, 1980; Апостолов, 1981; Козловський, 2007; Іванців, 2007), особливо перспективними для цілей індикації є комплекси багатьох видів комах. Сьогодні стало цілком очевидним, що видове багатство, так само як і структурна складність ентомокомплексів, можуть відображати рівень організації екосистем, їхній стан, стійкість і стабільність.
Для Кримського Південноберіжжя відмічена велика кількість видів комах. Більшість з них відносяться до трьох найбільш численних рядів: Lepidoptera, Hymenoptera, Coleoptera. Проте узагальнення щодо них стосуються в основному фауністичних характеристик. Їхні структура, індикаторні можливості, узагальнені характеристики в ландшафтних, біогеоценотичних і парцелярних системах до теперішнього часу не аналізувалися. Наразі, в умовах зростаючих антропогенних перетворень території Криму, значення таких узагальнень важко переоцінити.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалася відповідно до наукової програми “Комплексна оцінка різних компонентів екосистем Криму в природоохоронному аспекті” (№ 0197 U 001972) і увійшла складовою частиною в проект BisCrim. Згідно останньому здійснюється поповнення банку даних, структура якого є інформаційним відображенням складу, стану, взаємообумовленості і взаємозв'язку всіх компонентів екосистем півострова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕНТОМОКОМПЛЕКСИ ЯК ІНДИКАТОРИ СТАНУ ТА РІЗНОМАНІТТЯ ЕКОСИСТЕМ ПІВДЕННОГО БЕРЕГА КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок