Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ АНТИФРИКЦІЙНИХ НАПЛАВОЧНИХ ШАРІВ З КОМПОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ Fe-Cu ПРИ ДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ АНТИФРИКЦІЙНИХ НАПЛАВОЧНИХ ШАРІВ З КОМПОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ Fe-Cu ПРИ ДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ АНТИФРИКЦІЙНИХ НАПЛАВОЧНИХ ШАРІВ З КОМПОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ Fe-Cu ПРИ ДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,15 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
Шатрава Олександр Павлович
УДК 621.375.826
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ АНТИФРИКЦІЙНИХ НАПЛАВОЧНИХ ШАРІВ З КОМПОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ Fe-Cu ПРИ ДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Спеціальність: 05.03.07 – Процеси фізико-технічної обробки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі процесів плавки та рафінування сплавів Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Лихошва Валерій Петрович
Фізико-технологічний інститут
металів та сплавів НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти:доктор технічних наук, професор,
Білоус Михайло Вячеславович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
зaвiдyвaч кафедрою загальної фізики
та фізики твердого тіла;
кандидат фізико-математичних наук,
Польчук Богдан Борисович,
Київське державе підприємство "Ізумруд",
керівник науково-виробничої лабораторії.
Провідна установа: Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона,
відд.№23, НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться "21" січня 2002р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26. 002.15 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м.Київ, пр. Перемоги, 37, кор.19,ауд.417.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, просп.Перемоги, 37.
Автореферат розісланий " 19 " грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Головко Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес лазерного газо-порошкового наплавлення (ЛГПН) є ефективним методом нанесення високотехнологічних покриттів. В умовах високошвидкісного нагріву та охолодження, які притаманні висококонцентрованим джерелам енергії, можливе отримання та фіксування метастабільних структур з підвищеними фізико-механічними властивостями.
З іншого боку досить відомою є загальносвітова тенденція до розширення застосування у сучасному машинобудуванні композиційних матеріалів. Досвід використання нових антифрикційних матеріалів, зокрема на основі Fe-Cu, показує їх високу ефективність. Такі матеріали до цього часу отримують за допомогою ливарних технологій, методами спікання та інше. Але невирішеною, в багатьох випадках, залишається проблема збереження їх властивостей та здешевлення як самих матеріалів, так і технологій їх отримання.
До цього часу підвищення експлуатаційних характеристик деталей машин шляхом нанесення антифрикційних композиційних покриттів за допомогою ЛГПН не знайшло, на наш погляд, широкого використання у промисловості серед існуючих технологій.
Основною концепцією роботи є використання інтенсивного та локального лазерного нагріву та подальшого швидкого охолодження для формування та "фіксації" нерівновісних композиційних структур, які традиційними методами отримати неможливо.
Розробка способу нанесення композиційних покриттів з антифрикційними властивостями за допомогою ЛГПН, дозволить очікувати підвищення строку експлуатації оброблених деталей машин, а також вузлів та механізмів у цілому.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами: дисертаційна робота виконувалась у рамках держбюджетної науково-дослідної теми, шифр теми 1.6.5.433, за планом ФТІМС НАН України №433, виконується відповідно до постанови (розпорядження): Постанова бюро ВФТПМ НАН України від 12.05.98 р., протокол № 8 Назва: "Дослідження впливу мікролегування, модифікування, режимів МГД- і лазерної обробки на параметри області незмішування сплавів, особливості їх структури і властивостей, а також відпрацювання технології одержання виливків з них".
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є створення на основі лазерного наплавлення технології отримання композиційних покриттів системи Fe-Cu оптимального хімічного складу і структури, які забезпечують необхідні високі антифрикційні властивості і зносостійкість навантажених вузлів тертя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ АНТИФРИКЦІЙНИХ НАПЛАВОЧНИХ ШАРІВ З КОМПОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ Fe-Cu ПРИ ДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок