Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ / сторінка 5

Назва:
ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
П.Гублер, 1978).
Методи лікування. Традиційне лікування було застосовано у дітей обох груп і проводилось в два етапи. На першому етапі ліквідовувались гострі прояви бронхообструкції. Надалі, в залежності від ступеня тяжкості захворювання застосувавалась базова терапія по схемі “step up” згідно положень GINA та “Інструкції про діагностику, клінічну класифікацію та лікування бронхіальної астми”, затвердженої наказом МОЗ України від 30.12.99. № 311. У відновному періоді застосовувались преформовані фізичні методи лікування, рефлексотерапія, масаж. Діти першої клінічної групи традиційне лікування отримували напротязі 14 днів.
123 дітей другої клінічної групи поряд із аналогічним традиційним лікуванням отримували синглетно-кисневої терапії. Підставою до застосування синглетно-кисневої терапії в комплексному лікуванні є те, що вона попереджує ушкоджуючий вплив вільних радикалів кисню на мембрани клітин, що запобігає подальшому каскаду запальних реакцій. За даними розробників фірми “Polivalk” (Швеція) синглетно-киснева терапія - це метод лікування та профілактики захворювань, викликаних порушенням окисно-відновного балансу організму і збільшенням кількості вільних радикалів. В активаційній камері апарату ”Valkion” кисень, який міститься в повітрі під дією спеціального джерела світла перетворюється в синглетну форму. За даними Давидова А.С. будь-який двохвалентний газ (до яких відноситься і кисень) в природі переважно знаходиться кілька місяців в триплетному стані (А.С.Давидов, 1973). Останній являє собою енергетичний рівень молекули в стані спокою. Під впливом різноманітних факторів (стимулів), в даному випадку під дією джерела світла, яке генерується апаратом, молекула кисню із триплетного стану спокою переходить на вищий енергетичний рівень, який називається синглетним (B.Soussi, 1999). В такому активному стані молекула кисню живе обмежений час, зокрема дві години. Надалі вона знову повертається в стан спокою. При цьому виділяються кванти магнітного поля або синглетно-кисневі фактори, а інакше – синглетно-киснева енергія, яка власне і спричинює біохімічні та біофізичні процеси, що мають лікувальний ефект.
Запропонований новий метод лікування бронхіальної астми є перспективним у педіатричній клініці, оскільки він є доступним, простим у використанні, неінвазивним і немедикаментозним.
Синглетно-киснева терапія передбачає як системний ефект (пиття активованої води) так і місцевий вплив (інгаляції активованого повітря). Оптимальним курсом лікування є 10-12 процедур. Перед кожною процедурою проводиться активація води (100 мл на одну дитину) від апарату “Valkion” за допомогою адаптера. Надалі пацієнт випиває 100 мл активованої води, під’єднує до штуцера апарату інгаляційну маску і через ніс вдихає активоване повітря протягом 10 хв. Процедури проводяться двічі на день з інтервалом в чотири години.
Результати досліджень та їх обговорення. У відповідності із сучасною класифікацією бронхіальної астми у 11,05% випадків діагностована інтермітуюча форма захворювання. У 88,95% випадків була встановлена персистуюча форма: перебігала легко у 11,04 %, середньотяжкий перебіг спостерігався у 47,85% і у 30,06% випадків діагностовано тяжкий перебіг захворювання.
Серед обстежених дітей хлопчиків було більше в 3,2 рази (76,07%, проти 23,93% випадків серед дівчат). Однак, у дівчаток частіше (31,58%) астма перебігала в тяжкій формі, а у хлопчиків переважав середньо-тяжкий перебіг захворювання (43,39%). Ранній початок бронхіальної астми (до п'яти років) відмічено у більшості хворих дітей (61,11%). Клінічна маніфестація бронхіальної астми у дітей від шести до 10 років спостерігалась у 1,8 рази рідше (31,94%). Після 10 років захворювання починалось у 6,95% випадків (р<0,001). У випадках початку захворювання до пя'ти років, середньотяжкий і тяжкий перебіг спостерігався у 23,61-20,83% випадків відповідно, легкий перебіг – у 11,11%. В окремих випадках (5,56%) перебіг бронхіальної астми трактували як інтермітуючий. У дітей другої вікової групи (6-10 років) також переважав середньо-тяжкий і тяжкий перебіг захворювання (19,44%).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок