Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ / сторінка 9

Назва:
ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У дітей першої групи мало місце тільки зниження до (81,79±3,98) пг/мл, р<0,001. У всіх дітей не наступило нормалізації рівня ІL-4, однак в другій групі тенденція до його зниження більше виражена, р<0,02 (в першій групі до (12,18±1,56) пг/мл, в другій – до (8,15±1,00) пг/мл). Підвищення реактивності організму в процесі лікування відображає тенденція до росту рівня ІFN-? у всіх дітей другої групи - до (133,27±5,25) пг/ мл, р<0,001, яка суттєво перевищує результат у дітей першої групи – (105,84±8,02) пг/мл, (р<0,02).
Найважливішим критерієм оцінки ефективності двох схем лікування було вивчення катамнезу через два місяці після виписки із стаціонару. Діти обох груп після стаціонарного лікування продовжували отримувати базову терапію відповідно до ступеня тяжкості захворювання. Серед дітей першої клінічної групи, що пройшли повторний курс обстеження дев’ять мали середню ступінь тяжкості, шість – тяжку ступінь бронхіальної астми. Серед дітей другої клінічної групи було 12 хворих із середньо-тяжкою і три із тяжкою ступінню захворювання. Тільки у двох дітей цієї групи були приступи задухи (в першій групі – у п’яти). Важливо зауважити, що батьки вказують на легший перебіг приступів та швидшу їх ліквідацію. В жодної дитини не змінювали схеми базової терапії (в першій групі - у трьох збільшили дозу іКС). 10 з 15 дітей другої клінічної групи значно розширили свій руховий режим (в першій групі – п’ять).
При аналізі показників ФЗД відмічено збереження бронхіальної прохідності на всіх її рівнях у дев’яти (60%) дітей другої групи. Нормалізація резервів дихання виявлена 12 дітей (80%). У дітей першої групи збереження бронхіальної прохідності спостерігалось тільки у чотирьох дітей (26,67%). У них ріст резервів дихання виявився в меншій мірі, р<0,001. Відповідно у дітей дру-гої клінічної групи частота ВН0 через два місяці зросла з 10,92 до 80% випадків за рахунок ліквідації тяжких випадків ВН2 та ВН3. У дітей першої групи найбільше зросла частота випадків ВН1 з 20,59 до 53,33% в порівнянні із даними після безпосереднього курсу лікування. Також були відсутні випадки ВН3.
Аналогічний ефект синглетно-кисневої терапії прослідковується і в системі антиоксидантного захисту, який потягом двох місяців зберігав свою активність. Як рівень металоферментів, так і активність процесів ПОЛ достовірно не відрізнялись від значень після безпосереднього курсу у дітей другої групи. У дітей першої групи лише активність трансферину знизилась до (0,30±0,002) у.о., р<0,02. Відмічено подальший ріст показника загального рівня перекисних сполук до ((40,64±3,12)102) імп./ с (р<0,05). Однак, як компенсаторна відповідь на активізацію ПОЛ, зберігалась висока активність каталази (9,22±0,53) мг Н2О2/1 мл крові, р<0,05) та зростання показника SFe2+, що відповідає за антиоксидантний захист ((33,24±1,69) х102, імп./с, р>0,05).
Отже, отримані при повторному обстеженні віддалені результати свідчать про здатність синглетно-кисневої терапії в комплексі із базовим лікуванням забезпечувати позитивний стабілізуючий ефект у віддалений період у більшої кількості дітей, що проявляється у ліквідації приступів задухи протягом двох місяців, а якщо вони є, то зменшує їх тяжкість, а також сприяє розширенню рухового режиму у цих дітей. Запропонована схема дозволяє уникнути збільшення доз іКС, на відміну від застосування виключно традиційної методики лікування. Синглетно-киснева терапія сприяє більшому зростанню резервів дихання та нормалізації прохідності бронхіального дерева в період ремісії, що зумовлене збереженою рівновагою оксидантно-антиоксидантного балансу, який нормалізувався після безпосереднього курсу лікуваня. Позитивні віддалені результати лікування за допомогою синглетно-кисневої терапії є п’ятою групою критеріїв ефективності комплексної схеми лікування.
ВИСНОВКИ
У дисертації представлено патогенетичне обґрунтування і нове вирішення сучасної наукової задачі підвищення ефективності комплексного лікування хворих з бронхіальною астмою, яке базується на використанні синглетно-кисневої терапії, що передбачає медичну і соціальну реабілітацію дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІМУНОЛОГІЧНО-МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ПРИ БРОНХІАЛЬНІЙ АСТМІ У ДІТЕЙ ТА НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок