Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНІ ЗАСАДИ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНІ ЗАСАДИ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНІ ЗАСАДИ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,95 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ
ЛІСОВСЬКИЙ СЕРГІЙ АНТОНОВИЧ
УДК У04 (477)
ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНІ ЗАСАДИ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 11.00.02 – економічна та соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора
географічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті географії НАН України
Науковий консультант: | доктор географічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Руденко Леонід Григорович,
Інститут географії НАН України, директор
Офіційні опоненти: |
доктор географічних наук, професор,
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет імені І.І.Мечнікова, завідувач кафедри економічної та соціальної географії
доктор географічних наук, професор,
Яценко Борис Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри країнознавства та туризму
 
доктор географічних наук, професор,
Нудельман Володимир Ілліч,
Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри міського будівництва
Провідна установа: |
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, географічний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “ 9 “ липня 2004 року о 10 00 год. на засіданні спеціалізованої ради Д 26.163.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ - 34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ - 34, вул. Володимирська, 44.
Автореферат розісланий “ “ червня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Підгрушний Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання взаємодії суспільства з природою на межі другого і третього тисячоліть вийшли на чільне місце в переліку проблем, без вирішення яких неможливі подальше існування та розвиток життя на Землі. Глобальна екологічна криза, що охопила практично всі регіони земної кулі, поставила на порядок денний питання про кардинальні зміни в організації взаємовідносин суспільства з природою як частини і цілого. Вперше людство усвідомило необхідність зміни підходів до освоєння і використання природних ресурсів, потребу врахування довготривалих наслідків свого втручання в хід природних процесів, узгоджених і скоординованих дій щодо регулювання масштабів антропогенного впливу на планетарному рівні.
В 1992 р. в Ріо-де-Жанейро на конференції ООН з питань навколишнього середовища і розвитку було ухвалено низку документів, в котрих зафіксовані принципові положення щодо нової парадигми розвитку людства в майбутньому, що отримала визначення збалансованого (сталого) розвитку (від англ. “sustainable development”).
В основу концепції збалансованого розвитку (ЗР) було покладене визнання тісного взаємозв’язку екологічних, економічних і соціальних проблем розвитку людства та розуміння того, що забезпечення довготривалого розвитку людства й збереження життя на нашій планеті можливе тільки на комплексній основі, на базі врахування балансу інтересів розвитку природи і суспільства. Перехід до ЗР було визначено завданням для всього людства на ХХІ століття.
Питання збалансованого розвитку є об’єктом широких, комплексних міждисциплінарних наукових досліджень, котрі здійснюються на засадах міжнародної координації вченими різних спеціальностей окремих країн. Серед перших досліджень можна назвати роботи Римського клубу. В Сполучених Штатах Америки дослідження з тих чи інших аспектів ЗР здійснюють Міжнародний інститут світових ресурсів та Інститут світового спостереження. Дослідження з цієї проблематики здійснюються на замовлення Світового Банку. В Європі можна згадати Міжнародний інститут системних досліджень, Європейське Агентство з навколишнього природного середовища.
В країнах СНД питанням збалансованого розвитку присвятили роботи такі дослідники, як Бабаєв А.Г., Будагов Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНІ ЗАСАДИ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок