Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона в задачі погодження при різноракурсній реєстрації об’єктів

Метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона в задачі погодження при різноракурсній реєстрації об’єктів

Назва:
Метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона в задачі погодження при різноракурсній реєстрації об’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Кобасяр Михайло Іванович
УДК .932.2
Метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона
в задачі погодження при різноракурсній реєстрації об’єктів
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-механічному інституті
ім. Г.В.Карпенка НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка
НАН України, м.Львів,
завідувач відділу методів і систем обробки, аналізу
та ідентифікації зображень
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Воробель Роман Антонович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка
НАН України, м. Львів,
завідувач відділу обчислювальних методiв i систем
перетворення iнформацiї
кандидат технічних наук, доцент
Яцків Василь Васильович
Тернопільський національний економічний університет,
м. Тернопіль,
доцент кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем
Провідна установа: Національний технічний університет України ”
Київський політехнічний інститут”,
кафедра електронних приладів та пристроїв, м. Київ
Захист відбудеться “16” травня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “12” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Бунь Р.А.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Задача реєстрації зображень незалежно від перетворень подібності і афінних перетворень (також відома як погодження) є фундаментальною задачею в обробці зображень. Під погодженням розуміємо процес пошуку відповідності двох і більше зображень однієї сцени, отриманих в різний час, з різних ракурсів і/або з різних давачів. Ця задача вирізняється надзвичайною складністю рішення, особливо у випадку повністю автоматичної роботи системи та при одночасній дії усіх складових афінного перетворення. Основні питання, які виникають під час погодження, пов’язані з вибором інформативних ознак, формуванням вектора ознак і методом їх порівняння. Фактично усі складні системи аналізу зображень використовують методики реєстрації зображень як обов’язковий крок обробки.
Зростаючі вимоги щодо ефективності систем та складності об’єктів аналізу породжує необхідність створення нових і удосконалення існуючих методів формування та низькорівневої обробки і опису зображень. Це вимагає розробки простих у користуванні, швидких у реалізації, точних в оцінці та робастних методів, які можуть оперувати зображеннями з різними геометричними та радіометричними властивостями. Також потреба розробки методів погодження викликана фактом їх застосування у таких задачах як інтегрування інформації від різних зображень; пошук змін у зображеннях, отриманих у різний час або при різних умовах; знаходження погодження з метою сегментації або розпізнавання об’єктів. До того ж, реєстрація зображень має широке використання у різних галузях, таких як комп’ютерне бачення, розпізнавання образів, аналіз медичних зображень тощо.
Розвинуті в роботі положення базуються на доробку таких вчених, як Д.Радон, П.Хаф, П.Тофт, Дж.Кенні, З.Зенг, А.Хабіб, Б.Русин, Л.Муравський, І.Троіцкий, А.Тихонов, Г.Василенко та інші.
Створення швидких та робастних методів і алгоритмів реєстрації зображень, інваріантних до перетворення подібності і афінних перетворень, різного роду спотворень, є актуальною науковою задачею. Існуючі на сьогодні методи, в основі яких покладено використання перетворення Радона, дозволяють детектувати ознаки (відрізки ліній) та формувати вектори ознак, проте вони є порівняно повільними та орієнтовані на погодження простих об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона в задачі погодження при різноракурсній реєстрації об’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок