Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УМОВИ ФОРМУВАННЯ І СТРАТЕГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

УМОВИ ФОРМУВАННЯ І СТРАТЕГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
УМОВИ ФОРМУВАННЯ І СТРАТЕГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ СТРАТЕГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
БАЗИЛЮК ЯРОСЛАВА БОРИСІВНА
УДК 330.3 (043.3)
УМОВИ ФОРМУВАННЯ І СТРАТЕГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 21.04.01 - економічна безпека держави
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному інституті стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України.
Науковий керівник | - доктор економічних наук, ст. наук. співр., Власюк Олександр Степанович, Національний інститут стратегічних досліджень, в.о. директора.
Офіційні опоненти: |
- доктор економічних наук, професор В.П.Онищенко, Українська академія зовнішньої торгівлі Мінекономіки України, завідувач кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу;
 
- доктор економічних наук, професор, А.І. Сухоруков, Національний інститут проблем міжнародної безпеки при РНБО України, завідувач відділу економічної безпеки.
Провідна організація – Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ економічного зростання та структурних змін в економіці (м. Київ)
Захист відбудеться 2 жовтня 2001 р. о 10 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.718.02 Національного інституту стратегічних досліджень та Національного інституту проблем міжнародної безпеки, за адресою 01030, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 7-а.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень, 01030, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 7-а.
Автореферат розісланий "31" серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
С.В. Сьомін


ЗАГАльна характеристика роботи
Актуальність теми. Стан сучасних міжнародних економічних відносин відзначається процесами глобалізації. Це посилює взаємозалежність і взаємопов’язаність національних економік, на розвиток яких все більше впливають інтеграційні процеси країн з різними економічними можливостями, що позначається на якісних параметрах результатів співробітництва, специфічності умов формування конкурентного середовища.
Інтенсифікація міжнародних економічних зв’язків на таких засадах виявила складності у процесах пристосування в єдиному економічному просторі як потужних, так і відносно слабких економік. У таких умовах об’єктивною тенденцією стало намагання кожної з країн дистанціонуватися від негативних наслідків і стимулювати позитивні зрушення в межах внутрішнього середовища, що підвищує вимогливість до забезпечення відповідного рівня економічної безпеки держави.
У періоди економічних ускладнень завжди посилюється роль урядів. Особливо це стосується керування інтеграційними процесами, що вимагає реалізації виваженої політики, націленої на запобігання "перегріву" чи рецесії власної економіки. Вирішення проблем забезпечення збалансованого розвитку досягається підвищенням конкурентоспроможності на основі забезпечення економічної ефективності та соціально-економічної оптимальності. При цьому вважається, що глобалізація, як правило, приносить позитивний ефект лише тим країнам, які мають більш потужний конкурентоспроможний потенціал, залишаючи іншим країнам місце аутсайдерів. Це підтверджується досвідом України, відносно швидке залучення якої до світового поділу праці виявило нездатність переважної більшості національних виробників змагатися за зовнішні ринки та утримувати позиції навіть на внутрішньому ринку внаслідок низького рівня конкурентоспроможності.
Подолання суперечностей економічного розвитку потребує переосмислення існуючої практики міжнародного співробітництва, створення нової ідеології формування взаємозв’язків, реалізація яких для країн з різними економічними можливостями забезпечує високий рівень економічної безпеки, сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, створюючи передумови для подальшого розвитку.
Тематиці підвищення конкурентоспроможності національної економіки приділяється багато уваги як в роботах вітчизняних, так і зарубіжних дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УМОВИ ФОРМУВАННЯ І СТРАТЕГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок