Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ФАКТОР СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕІНТЕҐРАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ФАКТОР СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕІНТЕҐРАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ФАКТОР СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕІНТЕҐРАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
РОМАШКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 32.019.52;316.334;304.42
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ФАКТОР СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕІНТЕҐРАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
23.00.02- політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
СТЕПАНОВА НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА,
Одеський національний університет
ім.І.І.Мечникова
доцент кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
СІЛЕНКО АЛЛА ОЛЕКСІЇВНА
Одеська національна академія звязку
ім.О.С.Попова
завідувач кафедри політології
кандидат політичних наук, доцент
ТКАЧУК ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім.К.Д.Ушинського
доцент кафедри політичних наук
Провідна установа: Миколаївський державний гуманітарний університет
ім.Петра Могили, кафедра політичних наук,
Міністерство освіти і науки України, м.Миколаїв
Захист відбудеться “ 23 ” березня 2007р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2, ауд.513.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 22 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЄФТЄНІ Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена змінами в механізмах і засобах формування політичного і соціокультурного простору буття суспільства, що здійснює перехід до демократії від попереднього тоталітарно-авторитарного режиму. В такий період, як відомо, порушується чимало універсальних основ суспільної інтеграції. В умовах руйнації цих фундаментальних засад суспільного ладу втрачають свою роль звичні практики індивідуальної, групової та макросоціальної ідентифікації, а в суспільстві поширюються ентропійні процеси. Проте, з точки зору теорії складних систем, до яких належить суспільство, їх цілісність та усталена динаміка залежать від якості та характеру комунікацій. Завдяки їм формується соціокультурний простір, тобто сукупність соціальних, культурних, ціннісних чинників, які посутньо впливають на реальність. Водночас, відбувається формування загальнозначущих фундаментальних понять, які утворюють певний політико-семантичний простір. У період кардинальних суспільних перетворень на комунікацію об’єктивно покладаються особливі функції: створення демократичного середовища для толерантної взаємодії людей і груп та реінтеґрації всього суспільства навколо нової системи ціннісних орієнтирів.
Поняття реінтеґрації акцентує увагу на тих обставинах, що сьогоднішня українська держава є продуктом складних і суперечливих історичних процесів, які залишили у спадок помітні розбіжності у мовних, конфесійних і світоглядних орієнтаціях людей, зумовила регіональну політико-культурну дихотомію України. Тому, демократично налаштована влада покликана забезпечити умови для розвитку широкого і вільного громадсько-політичного дискурсу з приводу державних стратегій, застосування дієздатних принципів гармонійного співіснування політичної спільноти.
Політична комунікація певним чином вивчається різними науками – соціологією, філософією, політологією тощо. Внаслідок цього існують суперечливі уявлення про сутність політичної комунікації, її системні та функціональні якості. Проте, ціннісно-змістові елементи політичного дискурсу залишалися досі поза сферою уваги українських дослідників зазначених наукових напрямків і не були предметом спеціальних політологічних студій. Враховуючи актуальність вивчення політичної комунікації як наймобільнішої зі сфер відображення суспільних трансформацій, зважаючи на попередні наукові досягнення, автор намагався розширити проблемне поле відповідних досліджень, за рахунок вивчення комунікативних практик політичних суб’єктів у справі вироблення під час суспільного полілогу ключових конвенційних понять і концептів, уточнення їх змісту з метою досягнення суспільної злагоди і порозуміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ФАКТОР СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕІНТЕҐРАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок