Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕНЗОРНИХ СИЛ НА СПЕКТРОСКОПІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОФЕРМІОННИХ СИСТЕМ

ВПЛИВ ТЕНЗОРНИХ СИЛ НА СПЕКТРОСКОПІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОФЕРМІОННИХ СИСТЕМ

Назва:
ВПЛИВ ТЕНЗОРНИХ СИЛ НА СПЕКТРОСКОПІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОФЕРМІОННИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,01 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
УДК 539.12
Морохович
Василь Степанович
ВПЛИВ ТЕНЗОРНИХ СИЛ НА СПЕКТРОСКОПІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
ДВОФЕРМІОННИХ СИСТЕМ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук, доцент Гайсак Іван Іванович, доцент кафедри теоретичної фізики Ужгородського національного університету (м.Ужгород)
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України Тутік Руслан Семенович, завідувач кафедри теоретичної фізики Дніпропетровського національного університету (м.Дніпропетровськ)
доктор фізико-математичних наук Третяк Володимир Іванович, провідний науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України (м.Львів)
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться 23 жовтня о 1530 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради
Д 35.051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79005, м.Львів, вул.Драгоманова 50, фізичний факультет, аудиторія 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова 5
Автореферат розісланий 21 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор фіз.-мат. наук, професор Павлик Б.В.
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дисертація присвячена опису спектроскопії та розпадів важких кваркових систем. У роботі наведене теоретичне узагальнення потенціальної моделі, що виявляється в застосуванні системи рівнянь Раріти-Швінгера до квазірелятивістичного підходу, а також у включенні в гамільтоніан квазірелятивістичних поправок до корнельського (кулонівського + лінійного) потенціалу, що описують спін-орбітальну, спін-спінову та тензорну взаємодії.
На сьогодні не існує єдиної релятивістичної теорії, яка могла б дати цілісний опис сучасного стану елементарних частинок. Тому проблема опису всіх характеристик кварконіїв (тонке і надтонке розщеплення, розпади мезонів) із врахуванням тензорних сил в єдиному підході з одними і тими ж параметрами потенціалу залишається вельми актуальною. Лише опис усієї сукупності даних про кварконій дозволить зробити однозначний висновок на користь певної моделі.
Проведення чисельних розрахунків оцінок величин тонкого і надтонкого розщеплення, а також величини внеску тензорних сил у спектр мас та в ширини розпаду мезонів у квазірелятивістичному підході на основі розв’язку системи зв’язаних диференціальних рівнянь Раріти-Швінгера становить, таким чином, принципову цінність роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Ужгородському національному університеті згідно теми ДБ-422 “Одно та двоелектронні процеси з перерозподілом в теорії іон-атомних та іон-іонних зіткнень” ДР-0100U005351 (2000-2002 рр.) та Угоди між Інститутом експериментальної фізики Словацької Академії наук (м.Кошіце, Словакія) і Ужгородським національним університетом про наукове співробітництво в області фізики високих енергій (1999-2004 рр.).
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень, проведених у дисертаційній роботі, є застосування системи зв’язаних рівнянь Раріти-Швінгера до квазірелятивістичного підходу для отримання кількісних і якісних характеристик кварконіїв (тонке і надтонке розщеплення, спектр мас та розпади мезонів) з корнельським потенціалом міжкваркової взаємодії із змішаною лоренцівською структурою конфайменту, у яких суттєвим є врахування тензорних сил у гамільтоніані взаємодії та вивчення їхнього впливу на спектроскопічні характеристики двоферміонних систем.
Для дослідження впливу тензорних сил на спектроскопічні характеристики мезонів квазірелятивістичний підхід узагальнено на основі системи рівнянь Раріти-Швінгера, яка включає
2
в себе тензорну взаємодію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕНЗОРНИХ СИЛ НА СПЕКТРОСКОПІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОФЕРМІОННИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок