Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
СОЛОВЙОВ Андрій Ігорович
УДК 338.439(477.72)
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
 
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
МАРМУЛЬ Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
ВЛАСОВ Володимир Іванович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
головний науковий співробітник відділу.
кандидат економічних наук
КАЛЮЖНА Олена Вячеславівна,
Миколаївський державний аграрний університет,
Міністерства аграрної політики України
в.о. доцента кафедри.
Провідна установа: Державний агроекологічний університет,
Міністерства аграрної політики,
м. Житомир.
Захист відбудеться “____ ” _________________ 2005 р. о ________ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, Київ, МСП, вул.. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, Київ, МСП, вул.. Героїв Оборони, 10, кімн. 211.
Автореферат розісланий “____” ___________ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ефективне функціонування продовольчого ринку має стратегічне значення для економіки країни в цілому, оскільки він виконує низку важливих функцій, серед яких: забезпечення взаємодії продавців та покупців за допомогою угод купівлі-продажу; встановлення кількісних пропорцій у структурі попиту та пропозиції; визначення рівня рівноважних цін й пропорцій між цінами різних продовольчих товарів; розподіл продовольчих товарів між різними соціальними групами населення. Головною, ж на наш погляд є функція забезпечення продовольчої безпеки держави. Регіональний продовольчий ринок як складова та невід'ємна частина загальноукраїнського ринку в процесі свого функціонування покликаний насамперед забезпечити стійкість продовольчого постачання населення. Саме це свідчить про особливий не тільки економічний, але й соціальний його статус у суспільній життєдіяльності будь-якого регіону.
Роль продовольства в житті суспільства визначає його економічне, соціальне і стратегічне значення. Стан забезпеченості населення продовольством, його фізична й економічна доступність безпосередньо впливають на стабільність політичної і соціально-економічної ситуації у суспільстві. При цьому рівень продовольчого забезпечення населення знаходиться в залежності від комплексу факторів внутрішнього й зовнішнього характеру. Їх можна розділити за такими ознаками як: обсяг та стабільність вітчизняного виробництва основних видів продовольства; розміри і питому вагу імпортованого продовольства; характер і наявність ресурсів, необхідних для придбання імпортного продовольства; платоспроможність населення. За останні десять років, політика, заснована переважно на саморегулюванні ринкових процесів, привела, в підсумку, до величезних соціально-економічних втрат, як на рівні держави, так і нарівні регіону.
Сьогодні загальновизнаними шляхами подолання кризових явищ на регіональному продовольчому ринку є: забезпечення комплексного розвитку регіону як єдиного господарства; забезпечення оптимального співвідношення інтересів регіону й України в цілому; надання належної ролі органам місцевого самоврядування в вирішенні питань соціально-економічного розвитку регіону.
Але подальшого розвитку потребує організаційно-економічний механізм ефективного функціонування регіонального продовольчого ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок