Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИАКРИЛАТ-УРЕТАНІВ РІЗНИМИ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИМИ СПОЛУКАМИ

МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИАКРИЛАТ-УРЕТАНІВ РІЗНИМИ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИМИ СПОЛУКАМИ

Назва:
МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИАКРИЛАТ-УРЕТАНІВ РІЗНИМИ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИМИ СПОЛУКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Ми не втискаємося в рамки необхідного обсягу автореферату - треба ско
рочуватися


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
ГРИЩУК
Олег Іванович
УДК 541.64:678.686
МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИАКРИЛАТ-УРЕТАНІВ РІЗНИМИ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИМИ СПОЛУКАМИ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі хімії сітчастих полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук Шевченко Валерій Васильович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу хімії сітчастих полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Сергеєва Людмила Михайлівна,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу взаємопроникних полімерних сіток і систем
доктор хімічних наук, професор Шаповал Галина Сергіївна,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу електрохімії органічних сполук
Провідна установа:
Український державний хіміко-технологічний університет, МОН України, м.Дніпропетровськ, кафедра технології переробки пластмас та фото-, нано- і поліграфічних матеріалів.
Захист відбудеться “12” травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160, м.Київ, Харківське шосе, 48, тел. (044) 559-13-94, факс: (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м.Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розісланий “6” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке застосування у виробництві композиційних матеріалів знайшли епоксиакрилати (ЕА) - продукти взаємодії епоксидних смол з акриловою або метакриловою кислотами, що характеризуються наявністю кінцевих подвійних зв’язків та вторинних гідроксильних груп в середині ланцюга. Наявність цих груп дозволяє проводити отверднення і модифікацію ЕА як реакціями полімеризації, так і за рахунок реакцій поліконденсації. Процеси першого типу приводять до утворення карболанцюгової складової композита, другі як це реалізовано в епоксиакрилат-уретанових (ЕАУ) композиціях при модифікації ЕА ізоціанатовмісними сполуками, формують гетероланцюгову складову композита. Введення останньої дозволило створити гібридні композити з підвищеними теплофізичними і механічними характеристиками. Разом з тим, як для ЕА, так і для ЕАУ композицій так само залишається актуальним підвищення ряду експлуатаційних властивостей, насамперед ударної в’язкості композита.
Одним з ефективних шляхів модифікації властивостей сітчастих полімерів є використання реакційноздатних олігомерів і полімерів. В цьому аспекті великий інтерес становить модифікація ЕАУ реакційноздатними сполуками різного типу функціональності і молекулярної архітектури. Враховуючи поліфункціональність ЕАУ, саме поєднання хімічної природи реакційноздатних груп у складі модифікаторів з їх архітектурою є одним з перспективних підходів до цілеспрямованої зміни структури і властивостей даного типу композитів.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконана у відділі сітчастих полімерів ІХВС НАН України згідно темам: „Функціоналізовані олігомери і полімери та плівкотвірні композиції на їх основі” (1999-2001 р.р., № держ. реєстрації 0199U000466), „Синтез реакційноздатних поліфункціональних блоколігомерів лінійної і розгалуженої будови та дослідження плівкотвірних систем на їх основі” (2002-2004 р.р., № держ. реєстрації 0102U000562)
Мета і задачі роботи. Метою даної роботи було вивчення закономірностей впливу типу функціональних груп та молекулярної архітектури модифікаторів на зміну фазової структури, фізико-хімічних і механічних характеристик ЕАУ композицій.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення низки завдань, основними з яких є:
- дослідження особливостей перебігу хімічних процесів при модифікації ЕАУ композицій;
- визначення впливу типу реакційноздатних груп модифікаторів на структуру сформованих композитів;
- визначення впливу молекулярної архітектури модифікаторів в ряду лінійний, гіперрозгалужений, зіркоподібний на структуру та властивості отверднених композитів;
- встановлення зв’язку між фазовою структурою модифікованих ЕАУ та їх механічними властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИАКРИЛАТ-УРЕТАНІВ РІЗНИМИ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИМИ СПОЛУКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок