Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: тунелюваннЯ в багатобар’Єрних та несиметриЧних надПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУРАХ

Загрузка...

тунелюваннЯ в багатобар’Єрних та несиметриЧних надПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУРАХ / сторінка 6

Назва:
тунелюваннЯ в багатобар’Єрних та несиметриЧних надПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,80 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
В той же час, при наскрізному пропусканні струму можна ввести ефективну джозефсонівську глибину, яку (при d2<<l2, d1,3>l1,3) можна виразити наближеною формулою:
Рис. 1. Схематичне зображення геометрії трьохвивідного пристрою Nb/Al-AlOx-Nb/Al-AlOx-Nb. Показано два взаємоперпендикулярні напрямки прикладання магнітного поля в площині структури та можливі способи підведення струму: Iw - наскрізний струм через весь пристрій; It та Ib - струм зміщення верхнього та нижнього переходів, відповідно.
Рис. 2. Типові вольт-амперні характеристики трьохвивідних пристроїв Nb/Al-AlOx-Nb/Al-AlOx-Nb з товщиною середнього шару Nb/Al 13 нм. Криві 1-3 записані при пропусканні струму поперек всіх шарів, через верхній та нижній переходи окремо, відповідно.
.
В нашій експериментальній конфігурації планарні розміри переходів були L<, L>4, що означає поведінку всього пристрою як джозефсонівського переходу з зосередженими параметрами, а окремих переходів пристрою - як джозефсонівських переходів з розподіленими параметрами [37], і відповідно, майже рівномірний і сильно нерівномірний розподіл струму по площі в першому і в другому випадках. Зрозуміло, що такий пристрій може переносити більший надпровідний струм при наскрізному електричному зміщенні, ніж його окремі компоненти, що і спостерігається в експерименті. Така ситуація означає також сильну просторову кореляцію різниць фаз хвильових функцій конденсату між переходами пристрою, що було підтверджено як дослідженнями дифракційної картини залежності критичного струму Джозефсона від магнітного поля, Ic(H) [A7], так і прямими фазово-чутливими вимірюваннями з допомогою низькотемпературної скануючої електронної мікроскопії (НТСЕМ) [A12].
Зокрема, встановлено, що дифракційні картини Ic(H) якісно відрізняються у випадках, коли пристрій вимірювався як одне ціле (рис. 3), та коли індивідуальні переходи вимірювались окремо (рис. 4); див. схему підведення струму на рис. 1. У другому випадку спостерігається роздвоєння головного максимуму (для поля H|| його добре видно і на бічних максимумах). Це означає відхилення залежності cтрум-фаза від закону I(j)=Icsinj, яке, очевидно, спричинене взаємодією вимірюваного переходу
Рис. 3. Типова залежність Ic(H^) для ідентичного зразка (див. рис. 2) при наскрізному пропусканні струму. Зачорнені символи відповідають перемиканню всього пристрою з надпровідного в резистивний стан, а відкриті символи - перемиканню одного з переходів в резистивний стан, коли інший вже знаходиться в резистивному стані.
Рис. 4. Залежність Ic(H^) для нижнього (·) та верхнього () переходів того ж пристрою (див. рис. 3), зміщених кожний окремо.
із сусіднім, що знаходиться в надпровідному стаціонарному стані. Така взаємодія двох джозефсонівських тунельних переходів в стаціонарному стані, сполучення яких, з електротехнічної точки зору, відповідає послідовному, виявлена вперше. Раніше подібний ефект спостерігався лише для джозефсонівських переходів з безпосередньою провідністю [38], розділених відстанню порядку x, де взаємодія обумовлена безпосереднім впливом зміни хвильової функції в околі одного з переходів на критичний струм іншого [39].
На основі проведених досліджень було запропоновано новий джозефсонівський трьохвивідний перемикаючий пристрій [A8], який виявив кофіцієнт підсилення по струму, більший одиниці.
в другому розділі наведено результати досліджень резонансних мод та динамічного стану в двохбар’єрних переходах довжиною L=20, 40, 60 та 80 мкм.
Як відомо [40], при вертикальному суміщенні кількох переходів, за умови, що спільні для сусідніх переходів надпровідні шари тонші лондонівської глибини, в структурі виникають колективні електромагнітні моди, що характеризуються різними швидкостями Свіхарта, причому кількість мод рівна числу переходів. Для симетричного стека, що складається з двох переходів, маємо дві характерні швидкості та , що відповідають когерентній та симетричній моді і зв’язані зі швидкістю Свіхарта ізольованого перходу співвідношенням:
,
де S - параметр індуктивного зв’язку [20], який може набувати значення від 0 до -1 (індуктивний зв’язок тим сильніший, чим більше |S|).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: тунелюваннЯ в багатобар’Єрних та несиметриЧних надПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок