Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ ЧУТТЄВОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

ХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ ЧУТТЄВОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
ХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ ЧУТТЄВОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
ЗАГАРНИЦЬКА ІРИНА ІВАНІВНА
УДК 130.122: 37.017.92: 159.942.52
ХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ
ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ ЧУТТЄВОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, академік АПН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бровко Микола Миколайович,
Київський національний університет культури
і мистецтв, професор кафедри теорії та історії культури;
кандидат філософських наук, доцент
Андрущенко Тетяна Іванівна,
Національна музична академія
імені П.І.Чайковського, доцент кафедри суспільних наук.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, кафедра теорії культури і філософії науки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 5 червня 2007 р. о 16.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 3 ” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матюшко Б.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Занурення у процеси динамічних перетворень, пов’язаних з економічною і політичною розбудовою та формуванням принципово нових соціальних відносин, поставило українське суспільство перед необхідністю зміни пріоритетів: держава й соціальна спільнота мають поступитися місцем людині. Реалії життя демонструють, що саме вона є рушійною силою прогресу цивілізації, що від її освіченості, рівня розвитку культури та сформованості духовного світу залежить динаміка протікання всіх економічних, політичних і соціальних процесів.
Сьогодні ми спостерігаємо поєднання надзвичайних досягнень людського розуму з нищівною духовною кризою, що характеризується загальною світоглядною розгубленістю особистості, руйнацією духовних засад її життєдіяльності. Існування соціуму в умовах, коли на зміну цінностям приходять інтереси, призвело до появи людини, основними рисами якої є приземлений прагматизм, моральний нігілізм і безпринципність. Особливу загрозу ці тенденції становлять у молодіжному середовищі, де невпевненість у завтрашньому дні викликала хаотичне поєднання ціннісних пріоритетів і життєвих ідеалів молоді, а її відчуження й самотність вилилися у зростання жорстокого індивідуалізму та злочинності.
До цього додається надзвичайно небезпечний вплив масової культури, що, звеличуючи цинізм і “оспівуючи” тілесні насолоди, знецінює людське життя, духовно знищує особистість, принижує її до рівня тварини. Культ вседозволеності прискорює процес девальвації загальнолюдських духовних цінностей – гідності та здатності до співпереживання. Все більш загрозливою стає небезпека виростити емоційно убоге, бездуховне покоління, не “обтяжене” порядністю, яке в своєму прагненні швидкого збагачення за будь-яких умов вважатиме нормою зневагу до загальнолюдських культурних здобутків та традицій власного народу.
Враховуючи це, сьогоднішні студенти потребують особливої уваги держави і громадськості, тому що саме вони через кілька років складатимуть ядро української інтелігенції, від якої багато в чому буде залежати вигляд суспільства, його культура та напрями трансформацій. Студентство – майбутня еліта нашої країни, яка визначатиме її обличчя. Єдиним шляхом духовного відродження України, на нашу думку, є культивування в молодого покоління людяності через збагачення духовного світу та вшляхетнення почуттів, що уособлюють “людське” в людині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ ЧУТТЄВОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок