Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН АДРЕНОРЕЦЕПТОРНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ФАКТОР НЕКРОЗУ ПУХЛИН- ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ

СТАН АДРЕНОРЕЦЕПТОРНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ФАКТОР НЕКРОЗУ ПУХЛИН- ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ

Назва:
СТАН АДРЕНОРЕЦЕПТОРНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ФАКТОР НЕКРОЗУ ПУХЛИН- ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лєпєєва Олена Анатоліївна
УДК 616.12-008.331.1: 6.839.1: 612.017.1
СТАН АДРЕНОРЕЦЕПТОРНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ФАКТОР НЕКРОЗУ ПУХЛИН- ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Ковальова Ольга Миколаївна
Харківський державний медичний університет МОЗ України
завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб № 1
Офіційні опоненти – доктор медичних наук, професор
Кравчун Павло Григорович
Харківський державний медичний університет МОЗ України
завідувач кафедри госпітальної терапії та клінічної фармакології
доктор медичних наук, професор
Ніколенко Євгеній Якович
Державне підприємство “Харківський науково-дослідний
Інститут гігієни праці та професійних захворювань”
директор
Провідна установа – Інститут кардіології ім. акад М.Д.Стражеска АМН України
м.Київ, відділ гіпертонічної хвороби
Захист дисертації відбудеться “_16_” січня 2004 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий “_5__” _грудня_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.м.н., доцент Л.І.Овчаренко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших хронічних захворювань людини. За даними епідеміологічних досліджень, проведених співробітниками Інституту кардіології ім. М.Д.Стражеска (Київ) та Інституту терапії (Харків), підвищення артеріального тиску (140/90 мм рт.ст. та вище) виявлене майже у 40% дорослого населення. За даними офіційної статистики, на 1 січня 2002 року в Україні зареєстровано 8 400 330 хворих на артеріальну гіпертензію, що становить 20.7% дорослого населення країни (Сіренко Ю.М., Горбась І.М., Смирнова І.П., 2003). Таким чином, первинна профілактика, своєчасне виявлення та адекватна медикаментозна терапія з урахуванням патофізіологічних механізмів розвитку та прогресування гіпертонічної хвороби (ГХ) та її ускладнення, такого як гіпертензивне серце, є першочерговими та досить складними етапами корекції даної патології.
Симпато-адреналова система є однією з важливих стрес-реалізуючих систем, яка забезпечує адаптацію організму до стресу. На сучасному етапі існує значна неоднорідність даних щодо рівня катехоламінів у плазмі крові та їх екскреції при ГХ, а також неоднозначність в питаннях, які висвітлюють наявність кореляційного звязку між рівнем норадреналіну та адреналіну і ступенем вираженності гіпертрофії міокарду лівого шлуночка (Кушаковський М.С., 1995; Мазур Н.А. ,1995).
Свої позитивні іно- та хронотропні ефекти симпато-адреналова система реалізує на рівні адренорецепторного комплексу. Вважається, що виникнення гіпертонічної хвороби повязано з наявністю генетично обумовленого дефекту плазматичних мембран, які займають центральне місце в регуляції життєдіяльності та фізіологічній активності клітин (Postnov Yu.V., Orlov S.N.,1990). Використання радіолігандів для вивчення адренорецепторів свідчить, що їх кількість не є постійною величиною. Одним з провідних факторів в цьому процесі є зміна рівня катехоламінів як при фізіологічних, так і при патологічних станах організму (Bristow M.R., Ginsburg R., Umans V.W. et al.,1986). В працях останніх років продемонстровано, що формування гіпертензивного серця повязано зі значними змінами в адренорецепторному комплексі, які вже зафіксовані на ранніх етапах розвитку гіпертрофії лівого шлуночку (Парфенова О.В., Краснікова Т.Л., Арипова Н.А. та співавт., 1991,1996).
Взаємодія катехоламінів з - та -рецепторним комплексом призводить до активізації аденілатциклазної та інозітолфосфатної систем, наслідком чого є зміна синтезу вторинних месенджерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН АДРЕНОРЕЦЕПТОРНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ФАКТОР НЕКРОЗУ ПУХЛИН- ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок