Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕРМЕНЕВТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ НОРМИ В КОНТЕКСТІ філософії науки

ГЕРМЕНЕВТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ НОРМИ В КОНТЕКСТІ філософії науки

Назва:
ГЕРМЕНЕВТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ НОРМИ В КОНТЕКСТІ філософії науки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
УДК 167.7 + 124.5
Роман Ігор Олегович
ГЕРМЕНЕВТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ НОРМИ
В КОНТЕКСТІ філософії науки
09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Чернівці – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Марчук Михайло Георгійович, завідувач
кафедри філософії Чернівецького національ-
ного університету імені Юрія Федьковича.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Цикін Веніамін Олександрович, завідувач
кафедри філософії і соціології Сумського
державного педагогічного університету
імені А.С.Макаренка;
кандидат філософських наук, доцент
Зорій Ніна Іванівна, завідувач кафедри
психології та соціології Буковинського
державного медичного університету.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки і культури.
Захист відбудеться “ ____ ” ______________ 2005 р. о _____ год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.08 у Чернівецькому
національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою:
58012, Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. VI, ауд. 31.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою:
Чернівці, вул. Л.Українки, 23.
Автореферат розісланий “ _____ ” ________________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
І.Г.Чеховський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці ХХ – початку ХХІ століття герменевтика стала одним із найбільш актуальних і перспективних напрямів у сфері досліджень з філософії науки. Не лише філософи, які безпосередньо займаються методологічними проблемами, зокрема – філософськими питаннями гуманітарних наук, а й представники природничих дисциплін визнають її ефективність у розв’язанні цілої низки проблем наукового пізнання.
Герменевтична філософія науки, незважаючи на безперечні досягнення, відкрита для подальшого розвитку. Понад те, вона спонукає до творчих пошуків і нетривіальних висновків, оскільки окремі питання герменевтики можуть бути осмислені саме в контексті сучасної філософії науки, а деякі суто методологічні проблеми наукового пізнання – за допомогою герменевтичної філософії науки, яка перебуває в процесі становлення та самовизначення. Ще не до кінця розвіданою залишається “територія” найбільш доцільного застосування герменевтики у цій сфері наукознавства, не з’ясовані передумови її ефективності в процесі вдосконалення методології наукового пізнання, не виявлені потенційні можливості розуміння змісту давно вже, здавалося б, осмислених у філософії науки ідей, підходів, категорій і понять.
Загальні питання герменевтичної концепції знання, сформульовані в сучасній філософії науки, відкривають широкі можливості для постановки і розв’язання більш конкретних завдань, осмислення, розроб-ки й доведення до рівня стандартних процедур окремих “технологічних” аспектів означеної проблематики. Особливо важливим у цьому плані, на наш погляд, є дослідження нормативно-ціннісного потенціалу науки, його визначальної ролі в процесі становлення та подальшого розвитку системи наукового знання.
“Норма”, “нормативність” є фундаментальними категоріями сучасної філософії та методології науки. Саме завдяки прихованому в них евристичному потенціалу загальна картина соціокультурно та ціннісно зумовленого процесу наукового пізнання набуває структурованості, системності, впорядкованості тощо. Разом із тим, унікальний змістовний потенціал поняття “норма”, його методологічні можливості ще й досі належною мірою не з’ясовані.
Обраний у дисертації напрям аналізу нормативних аспектів наукового знання ґрунтується на ефективності герменевтичного дослідження науки, її найбільш актуальних проблем. Ця методологічна “презумпція” відкриває нові можливості виявлення не тільки тих аспектів, які неявно завжди були притаманні науковому дослідженню, а й тих, які здатні спрямувати його в русло конструктивного розв’язання найбільш актуаль-них проблем сучасності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕРМЕНЕВТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ НОРМИ В КОНТЕКСТІ філософії науки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок