Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічний моніторинг як засіб гуманізації освітнього процесу у вищому навчальному закладі

Педагогічний моніторинг як засіб гуманізації освітнього процесу у вищому навчальному закладі

Назва:
Педагогічний моніторинг як засіб гуманізації освітнього процесу у вищому навчальному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
Островерх Ольга Олександрівна
УДК 371.1
Педагогічний моніторинг як засіб гуманізації
освітнього процесу у вищому навчальному закладі
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Подберезський Микола Кіндратович,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, завідувач кафедри правової освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар Відділення педагогіки і психології
вищої школи АПН України;
кандидат педагогічних наук, професор
Лазарєв Микола Остапович,
Сумський державний педагогічний університет
імені А.С.Макаренка,
завідувач кафедри педагогічної творчості.
Провідна установа Національна академія внутрішніх справ України,
кафедра педагогіки та кадрової роботи,
Міністерство внутрішніх справ України, м. Київ.
Захист відбудеться "14" червня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Артема 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215В).
Автореферат розісланий "12" травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Процеси державотворення, що відбуваються в Україні сьогодні, спричинили істотні перетворення в системі освіти. Оскільки завданням вищого навчального закладу є не просто дати студентам той чи інший обсяг знань і умінь, а й сформувати таку людину, котра здатна творчо мислити, приймати рішення, виробити свою позицію в житті, свій світогляд, ставлення до себе й інших і вміння адаптуватися до умов життя, нагальною стала проблема перебудови й підвищення ефективності педагогічного процесу.
У системі вищих навчальних закладів України домінує навчально-адміністративний контроль, характерною ознакою якого є епізодичність одержування інформації, неопрацьованість науково обґрунтованих показників і критеріїв оцінки діяльності студентів і викладачів. Корекція гуманізації освітнього процесу здійснюється, в основному, за допомогою системи заохочення й стягнення без опори на науково обґрунтовані критерії оцінки його якості, що характеризує формально-констатуючий характер освітнього процесу.
При такому підході важко не тільки об’єктивно оцінити стан гуманізації освітнього процесу вищих навчальних закладів на момент контролю, але й визначати подальші тенденції його розвитку, вносити необхідні корективи.
В Україні поки що не існує централізованої системи педагогічного моніторингу, діяльність якої регламентувалась б відповідними законодавчими актами або іншими нормативними документами. Але перші кроки на шляху формування такої системи на загальнодержавному рівні здійснюються з урахуванням необхідності створення інформаційної бази в структурі системи управління якістю вищої освіти.
Указом Президента України “Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні” від 09.10.2001 р., Національною доктриною розвитку освіти України в XXI столітті й іншими урядовими актами, нормативними документами визначено основні напрями формування державної політики в галузі оцінювання якості освіти та необхідність створення мережі регіональних центрів моніторингу освіти. Постановою Верховної Ради України “Про стан, напрями реформування й фінансування освіти в Україні” від 21.06.2001 р. поставлено завдання запровадити моніторинг реформування освіти з метою прийняття ефективних рішень щодо подальшого вдосконалення змісту освіти та форми її організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Педагогічний моніторинг як засіб гуманізації освітнього процесу у вищому навчальному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок