Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СВИНАРСТВА В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

РОЗВИТОК ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СВИНАРСТВА В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Назва:
РОЗВИТОК ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СВИНАРСТВА В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Грицик Олег Миколайович
УДК: 338.43:636.4
РОЗВИТОК ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
СВИНАРСТВА В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Уланчук Володимир Семенович,
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Колузанов Костянтин Васильович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри організації виробництва
та агробізнесу
кандидат економічних наук, доцент
Свиноус Іван Вікторович,
Технологічний університет ”Поділля”,
м.Хмельницький, доцент кафедри обліку і аудиту
Провідна установа: інститут аграрної економіки УААН,
відділ підприємництва
Захист дисертації відбудеться “29” січня 2004 року о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: конференц-зала, вул. Паризької Комуни, 9, м. Ми-колаїв, 54010.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: вул. Карпенка, 73, м.Миколаїв.
Автореферат розісланий “ 22 ” грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу до ринкової економіки основним завданням агропромислового комплексу є збільшення виробництва сільськогосподарської продукції. Важлива роль приділяється інтенсивним факторам розвитку, максимальному впровадженню досягнень науково-технічного прогресу, більш ефективному використанню виробничих ресурсів.
Рівень споживання м’яса і м’ясних продуктів є одним із найважливіших показників якості життя населення. Забезпечення потреби в м’ясі залежить від функціонування ряду галузей, що складають м’ясний підкомплекс. М’ясне господарство країни та її регіонів у даний час переживає глибоку економічну кризу, яка пов’язана як з адаптацією галузі до ринкових умов, так і з великими помилками, що допускаються з боку держави в ході реформування. У свинарстві різко знизилося поголів’я тварин, скоротилася кормова база, продуктивність праці, багаторазово зросли витрати виробництва, в результаті допущено спад виробництва продукції, втрачено продовольчу безпеку з м’ясної продукції.
Поглиблення досліджень із підвищення ефективності галузі на основі оптимізації витрат праці та матеріально-грошових засобів, спрямоване на раціональне використання ресурсів в умовах різних форм господарювання, є актуальним у даний час.
У розробку теоретико-методичних і прикладних проблем економічної ефективності сільськогосподарського виробництва та свинарства зокрема значний вклад внесли вітчизняні та зарубіжні вчені й науковці, серед яких слід відзначити дослідження Бойка В.І., Бугуцького О.А., Гайдуцького П.І., Зимовця В.Н., Касьянова Л.І., Колузанова К.В., Макаркіна А.П., Мертенса В.П., Почерняєва Ф.К., Рибалко В.П., Руснака П.П., Саблука П.Т., Семиусова П.М., Топіхи І.Н., Трегобчука В.М., Шпичака О.М. та інших.
Проте в більшості робіт розглядалися лише окремі аспекти підвищення економічної ефективності виробництва свинини в умовах дії адміністративно-командної системи і державного регулювання відтворювальними процесами в галузі, та практично не проводилися дослідження цієї проблеми з урахуванням ринкових перетворень економіки.
Обґрунтовуючи необхідність таких досліджень, автор виходить з того, що на шляху до вступу в СОТ (Світова організація торгівлі), становлення нових форм власності та господарювання виникає необхідність обґрунтування шляхів підвищення економічної ефективності виробництва свинини на всіх ланках її просування від виробника до споживача.
Тому в даний час стає актуальною проблема ефективності та переходу м’ясного господарства на реальні ринкові відносини, зберігаючи при цьому створений раніше виробничий потенціал для того, щоб у найближчі роки відновити втрачені позиції і вийти на якісно новий рівень виробництва й споживання м’яса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СВИНАРСТВА В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок