Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження з теорії терагерцових коливань, що збуджуються дрейфом електронів у квантових ямах

Дослідження з теорії терагерцових коливань, що збуджуються дрейфом електронів у квантових ямах

Назва:
Дослідження з теорії терагерцових коливань, що збуджуються дрейфом електронів у квантових ямах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
ім. В.Є.Лашкарьова
 
Коротєєв Вадим Вячеславович
УДК 621.315.592
Дослідження з теорії терагерцових коливань, що збуджуються
дрейфом електронів у квантових ямах
01.04.07- фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова
Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Кочелап Вячеслав Олександрович
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова
НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Яремко Анатолій Михайлович
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова
НАН України, провідний науковий співробітник.
кандидат фізико-математичних наук
Цвірко Юрій Антонович
ДП науково - дослідний інститут ”Оріон”, м.Київ,
начальник науково-дослідного відділення.
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться „_20__”_січня__ 200_6_ року о ”__1600____” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.199.01 при Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України за адресою: 03028, м.Київ-28. пр. Науки 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України за адресою: м.Київ. пр. Науки 45.
Автореферат розісланий „_15____” __грудня__________ 200_5_ року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради К 26.199.01
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В поданій дисертації побудована теорія електронного транспорту у квантових гетероструктурах на основі АIIIBV сполук, зокрема, нітридів. Досліджені нові фізичні явища, що виникають у сильних електричних полях та при надвисоких частотах. Був запропонований новий метод отримання генерації надвисокочастотного випромінювання в області частот (?=0.2..2 ТГц) в гетероструктурних діодах в умовах сильноанізотропного розподілу носіїв заряду. Проведений теоретичний аналіз ефекту Черенкова для генерації оптичних фононів двовимірним виродженим електронним газом.
Актуальність теми: Тематика дисертаційної роботи присвячена новітнім галузям фізики твердого тіла, а саме напівпровідниковим гетероструктурам, матеріалам та їх перспективним застосуванням у твердотільній мікроелектроніці.
Ступінь розвитку сучасних нанотехнологій дозволив створити високоякісні квантові гетероструктури на основі сполук АIIIBV, зокрема, на таких нових нітридних сполуках, як GaN, AlN, InN, які мають ряд унікальних властивостей. З фундаментальної точки зору дослідження електричних властивостей таких структур являються важливими для формування чіткої фізичної картини різноманітних ефектів електронного переносу, пов’язаних з особливостями електронної та фононної підсистем в цих матеріалах. З прикладної точки зору ці дослідження вважаються актуальними для розробки принципів дії нових квантово-розмірних, гетероструктурних приладів.
Не менш важливим є те, що в рамках дисертаційної роботи була побудована теорія прольотного механізму збудження надвисокочастотних електромагнітних коливань, яка відкриває новий перспективний напрямок в освоєнні терагерцового діапазону електромагнітних коливань.
Справді, величезний науковий інтерес до субміліметрового або терагерцового випромінювання зумовлений його унікальними властивостями. В цій області спектру знаходяться коливальні та обертальні рівні багатьох молекул та молекулярних комплексів. Терагерцова спектроскопія цих комплексів несе значну інформацію про склад атмосфери та сприяє моніторингу навколишнього середовища. Не менш привабливим є застосування субміліметрового випромінювання в медицині, як неруйнівного інструмента візуалізації внутрішньої будови організму (biomedical terahertz imaging). Терагерцові частоти можуть також застосовуватись в якості зондуючого інструмента в охоронних системах та радарних установках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження з теорії терагерцових коливань, що збуджуються дрейфом електронів у квантових ямах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок