Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ, КРИТЕРІЇ ТА АЛГОРИТМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ З УРАХУВАННЯМ ЇХ НАДІЙНОСТІ

МЕТОДИ, КРИТЕРІЇ ТА АЛГОРИТМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ З УРАХУВАННЯМ ЇХ НАДІЙНОСТІ

Назва:
МЕТОДИ, КРИТЕРІЇ ТА АЛГОРИТМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ З УРАХУВАННЯМ ЇХ НАДІЙНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Рудь Ігор Олександрович
УДК 681.518:681.5
МЕТОДИ, КРИТЕРІЇ ТА АЛГОРИТМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ
З УРАХУВАННЯМ ЇХ НАДІЙНОСТІ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Самойленко Микола Іванович, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування.
Офіційні опоненти:
·
доктор технічних наук, професор Левикін Віктор Макарович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем;
· кандидат технічних наук, доцент Білогуров Віктор Петрович, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, завідувач лабораторії систем моніторингу та надзвичайних ситуацій.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 29.04.2002 p. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел: (0572) 40-94-51.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий 25.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І.Саєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Зменшення в останні роки обсягів фінансування діючих інженерних мереж стало причиною скорочення профілактичних заходів і несвоєчасної заміни фізично застарілих ділянок мереж, призвело до зниження їх надійності, а також надійності постачання цільового продукту споживачам. Тому дослідження, спрямовані на підвищення рівня надійності інженерних мереж, сприятимуть розвиткові економіки України.
Інженерні мережі, і трубопровідні зокрема, є складними багаторівневими еволюціонуючими структурами, що безперервно розвиваються у просторі і часі. Загальний стан мереж, як правило, значною мірою відрізняється від запроектованого варіанта внаслідок додаткових підключень споживачів, неминучих змін параметрів ділянок мереж у часі, переведення частини мережі в режим профілактики, аварійного виходу з ладу обладнання або ділянок трубопроводів і т. ін. Усе це є додатковою причиною зміни надійності мереж і призводить до порушення постачання споживачів цільовим продуктом, а також до нераціонального його розподілу. Аварійні ситуації, що виникають на трубопровідних мережах внаслідок зниження надійності, можуть не тільки спричинити значні матеріальні витрати, але також екологічні катастрофи.
Проблемам управління інженерними мережами присвячені роботи провідних вчених А.Г.Євдокимова, А.Д.Тевяшева, М.І.Самойленка, М.М.Абрамова, Ю.О.Ільіна, О.О.Іоніна та ін.
Підвищення надійності функціонування мереж може бути досягнуте за допомогою спорудження додаткових кільцевих трубопровідних мереж, резервування і дублювання окремих ділянок мережі і т. ін. Таке підвищення надійності вимагає значних додаткових витрат. З іншого боку, в існуючих трубопровідних мережах сховані внутрішні резерви підвищення надійності та ефективності функціонування, реалізація яких не вимагає додаткових капітальних вкладень.
Такі резерви пов'язані з проблемою удосконалення управління технологічними процесами подачі та розподілу цільового продукту на основі сучасних кібернетичних методів і засобів обчислювальної техніки.
Вирішенню цієї проблеми і присвячене дисертаційне дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота виконана в рамках найважливіших НДР на кафедрі систем автоматизованого проектування Харківської державної академії міського господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ, КРИТЕРІЇ ТА АЛГОРИТМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ З УРАХУВАННЯМ ЇХ НАДІЙНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок