Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.

ЗМІНИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.

Назва:
ЗМІНИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШУГАЛЬОВА Інна Михайлівна
УДК: 2. . ) “18”
ЗМІНИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.
07. . – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович
Запорізький національний університет
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Мицик Юрій Андрійович
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”
професор кафедри історії
кандидат історичних наук, доцент
Лиман Ігор Ігоревич
Запорізький національний університет
докторант кафедри історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України ХІХ – початку ХХ століття (м. Київ)
Захист відбудеться “04” березеня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. .
Автореферат розісланий “02” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Православна церква є однією з найбільш усталених суспільних інституцій. Зміни в її структурі відбуваються рідко. Як правило, вони зумовлені істотними зрушеннями в духовно-ціннісних орієнтаціях громадян. Саме такими змінами позначене сьогодення. Духовне відродження України доби її державної незалежності відкрило нові можливості для розвитку релігійних громад, вдосконалення органів церковного управління. Суттєвих змін зазнає устрій конфесій, які розширили сфери свого впливу. Відбувається формування та оновлення національних конфесійних структур. Пошук гармонізації суспільно-церковних відносин йде з використанням досвіду попередніх часів, зокрема, другої половини ХІХ ст. Тоді в православній церкві здійснювалася низка реформ адміністративного устрою.
У науковому відношенні розкриття змін в адміністративному устрої православної церкви в Україні в другій половині XIX ст. зумовлено актуальністю дослідження одного з переломних моментів вітчизняної історії. Суть цього моменту полягала в утвердженні нових суспільних відносин, відповідних добі капіталістичного розвитку. Церква, як складова частина суспільства, входила тоді в стан глибокої кризи, спричиненої невідповідністю існуючих організаційних форм провідним світовим тенденціям розвитку і дедалі настійніше шукала виходу з цієї кризи.
Прикладна актуальність даного дослідження пов’язана з тим, що в суспільно-політичній ситуації кінця ХІХ ст. православні конфесії України знову постали перед проблемою подолання кризи адміністративного устрою своїх організацій після десятиліть її руйнації державною владою.
У обох випадках основою для оздоровлення і зміцнення церковно-суспільних зв’язків слугують народні традиції, збережені на різних рівнях церковної структури. Тому за умов динамічного духовного підйому України, її національного відродження актуальним і практично доцільним є використання досвіду розв’язання кризових інституційних проблем тієї доби, коли, як і сьогодні, відбувалося становлення ринкових відносин та вибудовувався відповідний тип суспільних та конфесійних взаємин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до планів держбюджетної теми історичного факультету Запорізького національного університету в рамках теми “Модернізаційний процес в Україні в другій половині XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗМІНИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок