Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДИСКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНОГО ЛОКОМОТИВА

ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДИСКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНОГО ЛОКОМОТИВА

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДИСКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНОГО ЛОКОМОТИВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОНЯ Андрій Григорович
УДК 622.625.28
ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ
ДИСКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНОГО ЛОКОМОТИВА
Спеціальність 05.05.06 – гірничі машини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автомобілів та автомобільного господарства Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Сердюк Андрій Олександрович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри автомобілів та автомобільного господарства (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Коротенко Михайло Леонідович, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту і зв’язку, професор кафедри теоретичної механіки;
кандидат технічних наук, доцент
Коптовець Олександр Миколайович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри транспортних систем і технологій (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа | Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України, відділ фізико-механічних основ гірничого транспорту (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 22 червня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .080.06 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. Карла Маркса, 19, тел. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий 20 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук О.В. Анциферов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення продуктивності праці на гірничих підприємствах зумовлює збільшення вантажопотоків і, відповідно, маси та швидкості руху поїздів, що транспортують корисні копалини. Вантажопотік, забезпечуваний шахтним транспортом, характеризується високою вартістю та трудомісткістю робіт. Тому збільшення ефективності підземного транспортування шляхом створення нових і удосконалювання існуючих шахтних локомотивів має велике народногосподарське значення.
Підвищення продуктивності шахтного рейкового транспорту можливе лише при високій надійності гальмових систем локомотивів. До головних характеристик, що визначають ефективну роботу шахтного локомотива, відносяться реалізовані сили тяги і гальмування, надійність і енергоспоживання.
Специфічні умови експлуатації шахтних локомотивів (наявність між колесом і рейкою проміжного середовища, низький коефіцієнт зчеплення, значні нерівності і погана якість укладання рейкової колії, висока відносна вологість, присутність у повітрі пилу і т. д.), що зумовлюють їх невелике навантаження на вісь колісної пари і малі швидкості руху, не дозволяють перенести результати досліджень процесу гальмування залізничного состава на шахтний рейковий транспорт. Використовувані в даний час залежності коефіцієнта зчеплення від відносного ковзання отримані для режиму тяги і без урахування особливостей впливу проміжного середовища в процесі гальмування.
Гальмовий момент, створюваний на колесі колісно-колодковим гальмом, залежить від швидкості руху шахтного локомотива, стану рейкової колії та нагрівання гальмової колодки, що не дозволяє повною мірою реалізовувати можливий коефіцієнт зчеплення. Застосовувані в транспортних системах дискові гальма не мають цього недоліку. Дослідження, спрямовані на визначення раціональних параметрів дискового гальма шахтного локомотива, вивчення динаміки привода в процесі гальмування, будуть сприяти підвищенню безпеки руху, збільшенню провізної спроможності внутрішньошахтного транспорту, розвитку гірничого машинобудування України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДИСКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНОГО ЛОКОМОТИВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок