Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСТРОСЕЙСМОЛОГІЯ ЗІРОК НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ СМУГИ НЕСТАБІЛЬНОСТІ: СПОСТЕРЕЖУВАЛЬНИЙ АСПЕКТ

АСТРОСЕЙСМОЛОГІЯ ЗІРОК НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ СМУГИ НЕСТАБІЛЬНОСТІ: СПОСТЕРЕЖУВАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Назва:
АСТРОСЕЙСМОЛОГІЯ ЗІРОК НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ СМУГИ НЕСТАБІЛЬНОСТІ: СПОСТЕРЕЖУВАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ iм. І.І. МЕЧНИКОВА
ДОРОХОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 524.33 524.352
АСТРОСЕЙСМОЛОГІЯ ЗІРОК НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ СМУГИ НЕСТАБІЛЬНОСТІ: СПОСТЕРЕЖУВАЛЬНИЙ АСПЕКТ
01.03.02 - астрофізика, paдіоacтрономiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДІ „Астрономічна обсерваторія” Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.
Науковий керівник:
доктор фіз.-мат.наук, професор,
КОМАРОВ МИКОЛА СЕРГІЙОВИЧ,
НДІ „Астрономічна обсерваторія” Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, м. Одеса
завідувач відділу фізики зірок і галактик.
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, професор
ЖелЕзняк Олег Олександрович,
Національний авіаційний університет, м. Київ
завідувач кафедри космічних геоінформаційних систем;
кандидат фіз.-мат.наук
Пугач Олександр Федорович,
Головна Астрономічна обсерваторія Національної академії наук України, м. Київ,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
НДІ “Кримська Астрофізична обсерваторія”, сел. Наукове, Крим
Захист дисертації відбудеться "13" червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціализованої вченої ради К 41.051.04 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська 2, Велика фізична аудиторія.
3 дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету (вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий "12_" травня___ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук Каім С.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Оптичні спостереження зірок, взагалі, обмежені тонким зовнішнім шаром, тому що фотони з більш глибоких шарів не досягають наземних приймачив проміння. Задача дослідження глибинної будови зірок одержала новий напрямок у зв'язку з відкриттям 5 хвилинних коливань Сонця. Після того, як було показано, що ці коливання являють собою суперпозицію мод глобальних акустичних коливань, наприкінці 70-х років, виникла нова наука, геліосейсмология. Частоти коливань були визначені з високою точністю, що дало можливість дослідити внутрішню структуру Сонця в процесі рішення ряду прямих і зворотних задач.
Астросейсмологія зявилася дещо пізніше: нові методи геліосейсмології вчені спробували застосувати до дослідження пульсуючих зірок різних типів. Основна проблема, що виникає при цьому, полягає у незрівняно меньший кількості мод пульсацій, що спостерігаються. Якщо для Сонця спостерігачі одержують, а теоретики можуть використовувати для моделей дуже щільний набір частот, обумовлений тисячами мод глобальних коливань, то в астросейсмології ми маємо справу, у кращому випадку, з декількома сотнями мод у білих карликах і всього лише з декількома десятками мод у зірках Головної Послідовності (ГП). У зв’язку з цим виникає питання визначення механізмів, які подавляють пульсації, т.зв. селекції мод.
Але спочатку треба переконатися, що у спостереженнях знайдено повний набір частот тієї, чи іншої зірки. Тому одна з найважливіших задач спостережувальної астросейсмології – отримання як можна більшої кількості і з якомога більшою точністю частот власних мод пульсацій, що складають суперпозицію коливань. Для вирішення цієї задачі необхідно одержати тривалі неперервні ряди даних. Для цього проводять т.з. астросейсмологічні кампанії: один і той же об'єкт спостерігають протягом визначеного часу в декількох обсерваторіях, які розташовані на різних довготах.
З середини 80-х років організуються міжнародні мережі для розробки і виконання довгострокових спостережувальних програм і регулярного координування астросейсмологічних кампаній.
Актуальність теми дисертації визначається тим, що отримані з високою точністю частоти пульсацій власних мод даної зірки дають можливість детально дослідити її внутрішню структуру, аж до ядра, зрозуміти процеси, що приводять до наявних змін блиску і з високою точністю встановити її еволюційний статус. Завдяки наявності багатого спектра частот пульсацій, зірки типу Щита, Волопаса та (швидкоосціллюючи) roAp зірки є об'єктами, до яких можна застосувати і відпрацювати астросейсмологічні методи дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АСТРОСЕЙСМОЛОГІЯ ЗІРОК НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ СМУГИ НЕСТАБІЛЬНОСТІ: СПОСТЕРЕЖУВАЛЬНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок