Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРОДОВСЬКИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ ЯК СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНА ТЕЧІЯ (70-80-і роки ХІХ ст.)

НАРОДОВСЬКИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ ЯК СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНА ТЕЧІЯ (70-80-і роки ХІХ ст.)

Назва:
НАРОДОВСЬКИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ ЯК СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНА ТЕЧІЯ (70-80-і роки ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,37 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ЯНИШИН Богдан Михайлович
УДК 329 (477.83/.86) 364.467 “1870/1880”
НАРОДОВСЬКИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ
ЯК СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНА ТЕЧІЯ (70-80-і роки ХІХ ст.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Реєнт Олександр Петрович, Інститут історії України НАН України, заступник директора, завідувач відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Павко Анатолій Іванович, Академія муніципального управління, професор кафедри політології;
кандидат історичних наук, доцент Стельмах Сергій Петрович,
Київський національний університет імені Т.Шевченка, доцент кафедри історії Росії.
Провідна установа: Інститут українознавства імені І.Крип’якевича НАН України.
Захист відбудеться “28” березня 2003 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м.Київ, вул. М.Грушевського, )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м.Київ, вул. М.Грушевського, )
Автореферат розісланий “ 27 “ лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
ХІХ ст. стало періодом національного відродження й націотворення, глибоких змін у країнах Центрально – Східної Європи. Аналогічні процеси відбувалися й на українських землях, які на той час входили до складу Австрійської (з 1867 року – Австро – Угорської) та Російської імперій. У середині ХІХ ст. на Наддніпрянщині виникли перші українські політичні організації і програми, сформувались передумови для політизації національного руху. Однак внаслідок репресивних заходів російського уряду 1860 – 1870-х років центр загальноукраїнського руху переноситься в Галичину, яка відіграла особливу роль в національному відродженні ХІХ – початку ХХ ст. Внаслідок конституційних реформ 60-х років ХІХ ст. в Австро – Угорщині тут склались сприятливі умови для більш швидкого і успішного національного і політичного розвитку, ніж на українських землях у складі Російської імперії. Як з цього приводу зазначав М.Грушевський, “з 1890-х років особливо Галичина стає горнилом української політичної і суспільної думки для всієї України, так би мовити – зразковою школою політичної і культурної роботи, в якій найактивнішу участь беруть політично налаштовані елементи українського громадянства Росії” Грушевский М. Движение политической и общественной украинской мысли в ХІХ ст. // Освобождение России и украинский вопрос: Статьи и заметки. – Спб., 1907. – С. 51.. Водночас, для розкриття суспільно-політичного життя Галичини, а також розуміння внутрішніх процесів розвитку українського руху на Наддніпрянщині необхідно проаналізувати соціальний склад, програму і діяльність народовської течії в Галичині як провідної сили в партійній структурі галицьких українців кінця ХІХ – початку ХХ ст. Цим визначається актуальність обраної теми.
Дослідження народовського руху є одним із складників вивчення історії політичних партій та організацій в Україні зазначеного періоду та їх ролі в українському національному відродженні. Cаме в Галичині формуються перші українські політичні партії і партійно-політичні системи загалом. У цьому контексті дослідження народовської течії набуває особливої вагомості, оскільки вона стала основою для формування майже всіх українських галицьких партій.
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлюється також недостатнім рівнем її розробленості в українській та зарубіжній історіографії: народовський рух 70 – 80-х років ХІХ ст. не був предметом спеціального дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАРОДОВСЬКИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ ЯК СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНА ТЕЧІЯ (70-80-і роки ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок